DOLAR 28,9656 0.14%
EURO 31,2639 -0.04%
ALTIN 1.892,940,34
BITCOIN 1259686-0,90%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

kamera sistemleri fiyatları
Güneş enerji sistemleri, solar enerji, toptan güneş enerji sistemleri, toptan güvenlik kamera
Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt Bakımı Türleri Nelerdir? Kadınlara ait güzellik sırları Yazı dizimizde !

ABONE OL
Mayıs 15, 2021 13:03
Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cilt Bakımı Nedir?
Cilt bakımı, her gün pek çok etkene maruz kalan cildin düzenli olarak bakımının yapılması anlamına gelmektedir. Cilt, dışarıdan pek çok etken ile karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle kadınların ciltlerine uyguladıkları makyaj kalıntıları, cildi çok tahrip etmektedir. Bu da kişilerin ciltlerinde çeşitli deformasyonların meydana gelmesine neden olmaktadır. İnsanlar cildini gerekli bir şekilde koruyamamaktadır. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı cildimizin tahrişe ve deformasyona uğramasına neden olmaktayız. Kişiler, ciltlerindeki deformasyonları ortadan kaldırabilmek için düzenli bir şekilde cilt bakımı yaptırmalıdır. Cilt bakımı ile cilt üzerindeki olumsuz etkenlerin hemen hepsinden kurtulabilmek mümkün hale gelmektedir. Cilt bakımı ile ciltlerini pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak isteyen kişiler tonikler ve kremler ile cilt bakımı yapabilmektedir. Ancak bazen söz konusu tonik ve kremler yetersiz kalmaktadır. Çok daha profesyonel bir şekilde cilt bakımının yapılması ve cildin dışarıdan gelen maddelerden kurtulması gerekmektedir. Peki, profesyonel cilt bakımı nasıl yapılmaktadır?
Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Profesyonel cilt bakımı yapılmadan önce kişinin cilt tipi analiz edilmektedir. Kuru, yağlı ya da karma cilt tipine sahip olan kişiler için ayrı ayrı cilt bakımı uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Cilt tipi belirlendikten sonra cildi temizleme aşamasına geçilir. Cilt temizleme ürünleri ile cilt güzelce temizlenir. Kuru ciltler için genellikle temizleme sütü, yağlı ciltler için temizleme köpüğü ve jeli kullanılmaktadır. Daha sonra cilt tipine göre buharlama işlemi gerçekleştirilir. Bu esnada gözler bir pamuk yardımı ile kapatılır. Daha sonra ise sıkma aşamasına geçilir ve ciltteki siyah noktalar tek tek sıkılır. Sıkma işleminden sonra cilde tonik uygulama yapılır ve lifting bakımı yapılır. Son olarak cilt nemlendirilerek cilt bakımı tamamlanır.
Cilt Bakımı Türleri Nelerdir?
Yukarıda bahsettiğimiz klasik cilt bakımı olarak adlandırılan genel bir cilt bakımıdır. Bunun dışında ultratone, peeling, maske, lazer, bal kabağı bakımı, oksijenli cilt bakımı, , kimyasal peeling gibi cilt bakım türleri de bulunmaktadır.

En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları