DOLAR 32,2031 0.06%
EURO 35,0254 0.04%
ALTIN 2.496,74-0,53
BITCOIN 22971816.96582%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

Mansur Yavaş’tan Melih Gökçek’e: Tedavi Olursa Muhatap Olurum

Mansur Yavaş’tan Melih Gökçek’e: Tedavi Olursa Muhatap Olurum

ABONE OL
Temmuz 24, 2022 13:24
Mansur Yavaş’tan Melih Gökçek’e: Tedavi Olursa Muhatap Olurum
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Melih Gökçek döneminde 801 milyon dolara maledilen Ankapark’ı ziyaret ederek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan bilgi aldı. Akşener, “Böyle bir israfın neticesi olarak Ankaralıların ve Türkiye’de vergi veren her bir vatandaşın nasıl bir sistemle ütüldüğünü gördük” dedi. Mansur Yavaş ise selefi olan Melih Gökçek’in Ankapark’ın seçim vaadi olduğu ve bunun için Ankaralıların kendisine oy verdiğine ilişkin sözlerine “Kontrole gitmesini öneriyorum. Ruh sağlığından endişe ediyorum, gerçekten” diye tepki gösterdi.

İYİ Genel Başkanı Meral Akşener, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde yapılan ve 2019 yerel seçimlerinden 10 gün önce açılışı yapılarak özel şirkete devredilen ve süreç içerisinde çürümeye terk edilerek kamu zararına yol açtığı gerekçesiyle eleştirilen Ankapark’a giderek inceleme yaptı. Hurda haline gelen parkta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın sunumunun ardından konuşan Akşener, Ankaralının parasını çarçur edildiğini dile getirerek, şunları söyledi:

“İnanılmayacak derecede hem Ankaralının hem de Türkiye’de bulunan her vatandaşın vergisinin nasıl gömüldüğünü gördüm. Nasıl bir iş bilmezliğin olduğunu gördüm. İş bilmezlik de diyemiyorsunuz çünkü göz göre göre 14 milyar lira, 801 milyon dolar nasıl gömülür ve nasıl hiçbir sonuç alınmaz. Bilim yok burada, akıl yok burada ama şu cepten, sizin cebinizden alıp bu cebe koyma var. Apaçık hem itibardan tasarruf olmaz denilen mevzudaki israf var, bir de apaçık muhtemelen ortaya çıkacak bir yolsuzluk var. Şimdi bu çok önemli bir şey. Ankapark Türkiye’nin geleceği açısından, Türkiye’de bugüne kadar yapılmış pek çok yolsuzluğun, israfın somut, hepinizin gördüğü hali bu. Türkiye’deki herkesin kendi şehrinde yaşadıklarını büyük ölçüsü bu.

“KYK’LILARIN BÜTÜN BORÇLARI SİLİNEBİLİRDİ”

Sayın Başkanım söyledi, 14 milyar liraya, 801 milyon dolara neler yapılır? Ama ben bir de şunu söyleyeyim size. 14 milyar liraya KYK yani o gençlerin bütün borçları silinebilirdi. Sadece faizi değil bütün borçları silinebilirdi. Bir de şeyi koyduğunuz zaman, EYT’lilerin birçok problemi çözülebilirdi. Bu kadar büyümezdi. Zaten Ankara’ya dair altyapılar ne kadar düzeltilebileceğini, Ankaralıya nasıl hizmet edilebileceğini Sayın Başkanım açıkladı. Böyle bir israfın neticesi olarak Ankaralıların ve Türkiye’de vergi veren her bir vatandaşın nasıl bir sistemle ütüldüğünü gördük.”

“NİYE BÖYLE BİR DİNOZOR MERAKI VARDIR ONU ANLAYAMADIM”

“En şaşırdığım şey niye böyle bir dinozor merakı vardır onu anlayamadım. Yorum var mı? Onu bilemiyorum” diyen Akşener’e Başkan Yavaş “Geçmişine gitmek lazım efendim” diye Gökçek’i işaret ederek yanıt verdi.

Akşener, Ankapark’ın ne olacağına Ankaralıların karar vermesi gerektiğini kaydederek, “Gerçekten çok üzüldüm. Bu Ankapark’ı unutturmamamız gerekiyor ki başka yerlerdeki, tırnak içinde ‘Ankapark’ları da görüp bir daha buna benzer hadiselerin yaşanmasının önüne geçmemiz lazım” dedi.

“PATRONU ‘NANKÖR’ DİYE SEÇMENİ SUÇLUYOR… BALIK BAŞTAN BÖYLE GELİYOR”

Akşener, basının Ankapark ile ilgili sorularını da yanıtladı. Akşener, Gökçek’in “Ankaralılara seçim vaadi olarak bunu sunmuştum, Ankaralılar bunu bilerek bana oy verdi. Ben de vaadimi yerine getirdim” sözünün anımsatılması üzerine şunu söyledi:

“Patronu ‘Nankör’ diye seçmeni suçluyor. Patronu ‘Şükürsüz’ diye suçluyor. Patronu ‘Sabırsız’ diye suçluyor. Dolayısıyla Sayın Gökçek’e de Ankaralılara ‘Siz sorumlusunuz’ demek düşmüş. Balık baştan böyle geliyor işte.”

MANSUR YAVAŞ’TAN GÖKÇEK’E: “TEDAVİ OLSUN, MUHATAP OLALIM”

Başkan Yavaş ise Gökçek’in bu sözünü şöyle yorumladı:

“Kontrole gitmesini öneriyorum. Ruh sağlığından endişe ediyorum, gerçekten. Attığı tweetlere, söylediği sözlere bakarsanız. Bir de muhatap olmak istiyor ki. Tedavi olsun, muhatap olalım.”

Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhalefete yönelik “Ankara dışına çıkın” sözüne de “Ben Ankara dışındayım zaten. O çıkacak o. Milletten koptu hepsi” diye cevap verdi.

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli