DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21641750.11095%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

20:26

AKŞAMA KALAN SÜRE

Ekrem İmamoğlu: “Seçimlerde şampiyon olmaya değil, sonrasında iyi hizmetler yapıp gönüllerde şampiyon olmaya talibiz”

Ekrem İmamoğlu: “Seçimlerde şampiyon olmaya değil, sonrasında iyi hizmetler yapıp gönüllerde şampiyon olmaya talibiz”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Haliç Kürek Yarışları’nın ödül törenine katıldı. İmamoğlu, “Geçen ayın şampiyonu” anonsuyla kürsüye çağrılması üzerine “Sportif bir bağlantıyla, politikayla ve siyasi mücadeleyle eşleşti.

ABONE OL
Mayıs 5, 2024 17:59
Ekrem İmamoğlu: “Seçimlerde şampiyon olmaya değil, sonrasında iyi hizmetler yapıp gönüllerde şampiyon olmaya talibiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Haliç Kürek Yarışları’nın ödül törenine katıldı. İmamoğlu, “Geçen ayın şampiyonu” anonsuyla kürsüye çağrılması üzerine “Sportif bir bağlantıyla, politikayla ve siyasi mücadeleyle eşleşti. Ben de diyorum, ne zaman şampiyon oldum ben. Bu ayrı o ayrı. Vallahi seçimlerde şampiyon olmak değil, esas seçimden sonra iyi hizmetler yapıp gönüllerde şampiyon olmak. Biz oraya talibiz” dedi.

İBB ile iştiraki Spor İstanbul’un 2021’den bu yana düzenlediği Uluslararası Haliç Kürek Yarışları’nın etapları renkli görüntülere ve kıyasıya rekabete sahne oluyor. Yarışları izlemek için İBB Haliç Su Sporları Merkezi’ne gelen İmamoğlu, sporculara başarılar dileyip sporseverlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, Eyüpsultan Belediye Başkanı Mithat Bülent Özmen ve Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş da yarışları izledi.

Etabı tamamlanan Open 27 Kadınlar kategorisinin ödül törenine katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney birer konuşma yaptı. Güney, “Bugün burada bu coşkuyu, sporla, sanatla, kültürle buluşmayı görmüş olmak, buralarda doğmuş, büyümüş insanlar için gerçekten çok kıymetli. Haliç’in dönüşümüne, kültür sanatla buluşmasına, sporla buluşmasına vesile olan vizyonuyla Beyoğlu’na büyük katkı sunan büyükşehir belediye başkanımıza huzurlarında Beyoğlu adına, Beyoğlu’nda çocukluğu geçmiş birisi olarak çok teşekkür ediyorum” dedi.

“HALİÇ ÇOK ÖZEL BİR ALAN”

Sunucunun “Geçen ayın şampiyonu” yakıştırmasıyla sahneye çıkan İmamoğlu, “Sportif bir bağlantıyla, politikayla ve siyasi mücadeleyle eşleşti. Ben de diyorum, ne zaman şampiyon oldum ben. Bu ayrı, o ayrı. Vallahi seçimlerde şampiyon olmak değil, esas seçimden sonra iyi hizmetler yapıp gönüllerde şampiyon olmak. Biz oraya talibiz” esprisiyle yanıt verdi. Haliç’in zengin tarihi ve doğasına dikkat çeken İmamoğlu, şunları söyledi:

“Yıllar akıp gittiğinde uzun yıllar sonra dünyanın en büyük kürek takımlarının gelip, Haliç’te yarış yapıp burada şahitlik yapan sizler, diyeceksiniz ki, ben bu işin ilk başlangıcında vardım, oradaydım. Aramızdaki gençler belki o zamanın eğitimcileri, yöneticileri, kulüp başkanları, hatta belediye başkanları olacaklar ve diyecekler ki, evet, biz bu işin başlangıcında vardık. Bugün geldiği noktadan gurur duyuyoruz. Gurur duyulacak bir organizasyon başladı. İnşallah hiç durmadan yoluna devam edecek. Haliç çok özel bir alan. Her yönüyle çok özel. Kültürü, sanatı, tarihi, aynı zamanda çok özel estetik yapıları, inanılmaz coğrafyası, doğasıyla birlikte müthiş fırsatlar sunan bir yer. Burada çok özel adımlarımız var. Haliç Tersanesi’ndeki müzeyi mutlaka görün. Orada bir deniz müzesi de çalışıyoruz. Aynı zamanda orada işleyen bir tersaneyi de görebiliyorsunuz. Karşıda muhteşem bir yer var ki, yanında yine önemli bir sanayi yapısını yeniden yapılandıracağız ve İstanbul’umuza hediye edeceğiz.”

“OLİMPİYATA İSTANBUL’UN İHTİYACI VAR”

Paris ziyaretindeki izlenimleri paylaşan İmamoğlu, şöyle devam etti:

“İki gün Paris’teydim. Orada olağanüstü bir 2024 Olimpiyat Oyunları hazırlığı vardı. Belediye başkanıyla birlikte üzerinde epeyce konuştuk. Bizim de İstanbul’daki bu ay mayıs ayı içinde ön protokolümüzü Roma’da, sonra Bükreş’te dünyanın bütün olimpiyat komite başkanlarının buluştuğu bir ortamda sunumunu yaparak 2027 Avrupa Oyunlarını İstanbul’da yapmak üzere imzalayacağız. Avrupa Oyunlarının belki de en fantastik, en özel sayfalarından birisi de su sporları olacak, kürek, sörf gibi… Bu noktada da güçlü adımlar atmaya devam edin. Tabi esas hedefimiz olan 2036’da bu güzel kadim şehirde iki kıtanın bir araya geldiği bütün kültürlerin, bütün insanlığın belki de yüzyıllar boyu buluştuğu muhteşem şehirde olimpiyatları yapmak. Dünya Olimpiyat Komite Başkanı’na da şöyle demiştim, ‘Evet, olimpiyata İstanbul’un ihtiyacı var. İstanbul bunu çok istiyor ama şunu söyleyeyim. Olimpiyat oyunlarının da İstanbul’da olimpiyat yapmaya ihtiyacı var’ dedim. Dünyaya en güzel mesaj buradan çıkar diye söylemiştim.

“SPORUN SADECE FUTBOLDAN İBARET OLMADIĞINI BÜTÜN DÜNYAYA İSPAT ETMEMİZ LAZIM”

Türkiye’de sporun sadece futboldan ibaret olmadığını bütün dünyaya ispat etmemiz lazım ki sadece futbol değil. Futbolmuş gibi davrandığımızda biliyorsunuz, bu sefer kavga edip duruyoruz sabahtan akşama kadar. Bir sürü problemler; o konuşuyor, bu konuşuyor… Halbuki spor nedir; centilmenliktir, güzelliktir; spor barıştırır, spor buluşturur. Sporun dili, müzik gibi evrenseldir. Böyleyse asil bir kavram yani dünyanın belki de en önemli icatlarından, insanlığın en önemli icatlarından birisidir spor yapmak. O icat ki hiçbir zaman ilgi azalmaz ona. O bakımdan biz de İstanbul’da sporu, sporcuyu, spor yapma imkanlarını destekleyeceğiz.

“HAYATIMIN HER DÖNEMİNDE SPORU DESTEKLEDİM”

Sporcu olmayı çok istemiştim. Spor yöneticisi oldum. Sporcu olmaya gayret ettim. Hayatımın her döneminde sporu destekledim. Şimdi de İstanbul namına ve ülkemiz adına bunu en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde olacağım. Haliç Kürek Yarışları’nın 4’üncüsü İstanbul’umuza inşallah uğur getirsin, şans getirsin. Bütün sporculara üstün başarılar diliyorum. Burada yarışmanın bile ne kadar değerli ve asil olduğunu bütün yarışçılarımıza söylemek istiyorum. Madalya kazananların elbette güzel anıları var olacak ama kazanamayan gençlerimizin, hanımefendilerin, beyefendilerin de böylesi muhteşem bir parkurda yarışmanın keyfini çıkardıklarını düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

ŞAMPİYON TAKIMA KUPAYI TAKDİM ETTİ

İmamoğlu, konuşmasının ardından Open 27 Kadınlar kategorisinin şampiyon takımı Kocaeli Sümerspor Kürek Kulübü’ne kupasını verdi. Kategorinin 2’ncisi Moda Kürek Spor Kulübü’ne madalyaları Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, 3’üncüsü Haliç Kürek Spor Kulübü de ödüllerini Kürek Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Emre Düzgün’ün elinden aldı.

Haber: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: MEHMET ÇALPAR

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli