DOLAR 27,5707 0.47%
EURO 29,0040 0.76%
ALTIN 1.615,190,21
BITCOIN 7557690,36%
İstanbul
21°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

kamera sistemleri fiyatları
Güneş enerji sistemleri, solar enerji, toptan güneş enerji sistemleri, toptan güvenlik kamera
Kansızlık Belirtileri Nelerdir ? Kansızlığa İyi Gelen Yiyecekler

Kansızlık Belirtileri Nelerdir ? Kansızlığa İyi Gelen Yiyecekler

ABONE OL
Haziran 9, 2021 18:44
Kansızlık Belirtileri Nelerdir ? Kansızlığa İyi Gelen Yiyecekler
0

BEĞENDİM

ABONE OL
kamera sistemleri fiyatları
Haberi Oylayın

Kansızlık Belirtileri Nelerdir?
Kansızlık küçük gözükse bile çok önemli bir rahatsızlıktır. Kansızlığı birçok belirtisi olabilir. Bu belirtiler bir kişi de olursa eğer kansızlığı olabilmektedir. Bunu anlamak için doktora gitmelisiniz. Kansızlık semptomları şöyledir;Baş ağrısı
Göğüs ağrısı
Hızlı yorulma ve enerji olmaması
Baş dönmesi
Nefes darlığı
Uykusuzluk
Ciltte Solukluk
Bacaklarda kramp olması semptomlardan biridir.
Kansızlığa İyi Gelen Yiyecekler

Bu semptomlara iyi gelen meyve ya da sebzeler mevcuttur. Ispanak, hardal yeşili, kereviz, brokoli de bulunan fazla klorofil sayesinde demir fazlalığı olan sebzelerdir. Bunları tüketmek kansızlığa iyi gelecektir. Aynı zaman da Taze nar ve pancar suyu da vücudun kan yapmasına yardımcı olacaktır. Siyah susam tohumu da demir açısından yüksektir. Siyah susam tohumu yemek de bu yüzden kan oluşturur.Anemi Formlarının Semptomları

Demir eksikliği anemisi: Bu hastalık toprak, buz ya da kağıt yeme isteği olmasıdır. Aynı zaman da tırnak yeme ve ağız kenarındaki ölü etleri yeme isteğidir.

B12 vitamininin eksikliği: Eller de ya da ayaklar da uyuşma ve karıncalanma hissi oluşur. Aynı zaman da dokunma duyusunun da azalması mümkündür. Kollar da ve bacaklar da sertleşme olabilir. Sakarlık olması da bir semptomdur.

Kurşun zehirlenmesine bağlı olan bir kansızlık: Diş etlerinde mavi ve siyah çizgi olabilir. Karın ağrısı, kusma ve kabızlık semptomlar arasındadır.

Kronik kırmızı kan hücresi yıkımının neden olduğu anemi çeşidi hemolitik anemi: Cilt ve gözlerde sararma, idrarın koyu renk olması, bacak da yara olması, bebeklik dönemin de büyüme geriliği, safra taşı oluşabilir onun belirtileri de bu semptomlardandır.

Orak hücresi anemisi: Enfeksiyonlara duyarlı olma, yorgun hissetme, çocuklar da gelişme geriliği, eklem ağrıları, karın ve uzuvlar da çok büyük ağrı.

Aplastik anemi: Ateş çıkması, sık enfeksiyonları ve aynı zaman da deri dökülmesi olabilir.

Folik asit eksik olmasına bağlı anemi: Sinirli olma, ishal, karın ağrısı ve pürüzsüz bir dil olması.

kamera sistemleri fiyatları

Bu saydığımız semptomlar kansızlığa bağlı anemi sonucu oluşan anemilerdir. Bu semptomlara dikkat edilmesi gerekir. Eğer bu semptomlar varsa doktora başvurulması gecikmemelidir.

Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları