DOLAR 32,4929 0.24%
EURO 34,5929 0.26%
ALTIN 2.478,44-0,18
BITCOIN 2048728-4.36107%
İstanbul
22°

AÇIK

16:52

İKİNDİYE KALAN SÜRE

İYİ Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Ali Kıdık istifa etti

İYİ Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Ali Kıdık istifa etti

ABONE OL
Ocak 3, 2024 12:37
İYİ Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Ali Kıdık istifa etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

İYİ Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi üyesi Ali Kıdık, partisinden istifa etti. Kıdık, “Büyük umutlarla kurduğumuz İYİ Parti maalesef ülkemiz gerçeğinden uzaklaşarak ‘Muhalefete muhalefet’ eden konumuna gelmiştir.  Oysa bu ülkenin her gün derinleşen o kadar çok sorunu varken, toplumun sorunlarına çare araması ve mevcut iktidara alternatif olduğunu göstermesi gerekirken kendi içinde yaşadığı güven sorunu sebebiyle hedefinden tamamen uzaklaşmıştır” dedi.

İYİ Parti’nin İBB Meclis üyesi Ali Kıdık, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kıdık’ın X hesabından bugün yaptığı açıklama şöyle:

“İYİ PARTİ MAALESEF ÜLKEMİZ GERÇEĞİNDEN UZAKLAŞARAK ‘MUHALEFETE MUHALEFET’ EDEN KONUMUNA GELMİŞTİR”

“Gerekçelerini sonra açıklamak üzere bugün itibari ile İYİ Parti üyeliğimi sonlandırıyorum. Büyük umutlarla kurduğumuz İYİ Parti maalesef ülkemiz gerçeğinden uzaklaşarak ‘Muhalefete muhalefet’ eden konumuna gelmiştir.  Oysa bu ülkenin her gün derinleşen o kadar çok sorunu varken, toplumun sorunlarına çare araması ve mevcut iktidara alternatif olduğunu göstermesi gerekirken kendi içinde yaşadığı güven sorunu sebebiyle hedefinden tamamen uzaklaşmıştır.

“BUGÜN ‘HÜR VE MÜSTAKİL’ DENİLEN YÜRÜYÜŞ, MASADAN KALKILDIĞINDA GERÇEKLEŞMELİYDİ”

Bugün ‘Hür ve Müstakil’ denilen yürüyüş, masadan kalkıldığında gerçekleşmeliydi. Sayfalarca sebep yazabilirim. Yedi yılı aşkın süredir yaptığımız mücadelenin kıymeti olmadığını görmek, daha çok dedikodunun itibar gördüğü, iç hesapların ve hesaplaşmanın ülke gerçeklerinin önüne geçmesini görmekten üzgün olduğumu ifade etmek isterim. İYİ Parti teşkilatlarımızın tamamına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Zira onlar Ankara’da bulunan genel merkezden çok daha inançlılar, çok daha fazla emek sahibi olduklarına şahidim.”

Ali Kıdık, istifasının ardından KRT TV’den Zafer Arapkirli’nin programına telefonla bağlandı. Kıdık, Arapkirli’nin, “Bundan sonra ne yapacaksınız, CHP’ye temasınız oldu mu mesela” sorusuna, “Hayır öyle bir şey yok. Bir ihtimal Yavuz Ağıralioğlu ile hareket edebilirim” yanıtını verdi.

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli