DOLAR 32,6076 0.38%
EURO 34,7608 0.01%
ALTIN 2.497,350,54
BITCOIN 20223970.89989%
İstanbul
12°

HAFİF YAĞMUR

13:08

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Ekrem İmamoğlu, ENKA Spor Kulübü’nü Ziyaret Etti

Ekrem İmamoğlu, ENKA Spor Kulübü’nü Ziyaret Etti

ABONE OL
Ocak 2, 2024 22:56
Ekrem İmamoğlu, ENKA Spor Kulübü’nü Ziyaret Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2036 Olimpiyatları ve 2027 Avrupa Oyunları’nı görüşmek için ENKA Spor Kulübü’nü ziyaret etti. ENKA Spor Kulübü Başkanı Alparslan Tansuğ ile bir araya gelen İmamoğlu, “İstanbul’un 2036’da olimpiyatlara ev sahipliği yapmasını çok arzuluyoruz. Ve bu konuda kararlı bir sürecin, iş birliğinin olacağını da biliyoruz. Bunun sadece tesislerle veya sadece siyasi işbirliği ile değil, toplumsal bir işbirliğiyle olabileceğine inanıyorum. Bu kent spor kenti olacaksa, spora inanmış bir toplum olacaksa ve olimpik sporların da böyle kapsayıcı bir biçimde izleyicisi, takipçisinin ona inancının yüksek seviyede gösterecek olmasını istiyorsak, böylesi tüm branşları kucaklayan ve o şekilde İstanbul’a bunu anlatan, gösteren bir yönetim, hemşehri grubunu oluşturmamız gerekiyor” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2036 Olimpiyatları ve 2027 Avrupa Oyunları öncesi ziyaretlerine kulüp ziyaretlerine devam ediyor. İmamoğlu; Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Anadolu Efes kulüplerine yaptığı ziyaretlerin ardından bugün ENKA Spor Kulübü’nü ziyaret etti. ENKA Spor Kulübü’nün Sarıyer’deki binasında Başkan Alparslan Tansuğ ile bir araya gelen İmamoğlu’na, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Celal Aksoy ve İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş eşlik etti.

İstanbul’un 2036 Olimpiyatları yolculuğunda önemli bir aşama kaydettiğini belirten İmamoğlu, “Bu konuda kararlı bir yürüyüşümüz var. Özellikle bir kısım öncü kulüpleri ziyaret ediyorum ve onlara hedef birliği konusunda düşüncelerimizi, niyetlerimizi açıyoruz” dedi. Yakın zamanda, özellikle kadın voleybolunda öncü kulüplerden Eczacıbaşı’nı da ziyaret edeceğini aktaran İmamoğlu, şunları söyledi:

“İSTANBUL’UN 2036’DA OLİMPİYATLARA EV SAHİPLİĞİ YAPMASINI ÇOK ARZULUYORUZ”

“İstanbul’un 2036’da olimpiyatlara ev sahipliği yapmasını çok arzuluyoruz. Ve bu konuda kararlı bir sürecin, iş birliğinin olacağını da biliyoruz. Bunun sadece tesislerle veya sadece siyasi işbirliği ile değil, toplumsal bir işbirliğiyle olabileceğine inanıyorum. Bu kent spor kenti olacaksa, spora inanmış bir toplum olacaksa ve olimpik sporların da böyle kapsayıcı bir biçimde izleyicisi, takipçisinin ona inancının yüksek seviyede gösterecek olmasını istiyorsak, böylesi tüm branşları kucaklayan ve o şekilde İstanbul’a bunu anlatan, gösteren bir yönetim, hemşehri grubunu oluşturmamız gerekiyor. Uzun bir iş, meşakkatli bir iş. Bunu görüyoruz. Belli takvimleri yönetiyoruz. Dünya Olimpiyat Komitesi’yle, Başkanıyla birkaç kez müzakeremiz, buluşmalarımızı hem Lozan’da hem İstanbul’da oldu. Türk Milli Olimpiyat Komitemizle sürekli irtibat ve görüşmeler halindeyiz. Tabii bu konuda hükümetimizin ve devletimizin diğer kurumlarıyla iş birliğimizi güçlendirmek için hem görüşüyor hem yazışmalarımız devam ediyor. Çünkü malumunuz, bu konuda çok bütüncül bir kararlılık gerekiyor.

“MEVCUT TESİSLERİMİZİN FAZLASIYLA 2027 AVRUPA OYUNLARI’NA YETECEĞİNİ GÖRÜYORUZ”

Olimpiyat yolculuğunun kararlıkla ve yerel dinamiklerin katkılarıyla devam ettirilmesi gerekiyor. 2027 Avrupa Oyunları’nı da bu yolculuk sürecine ekledik.  Spor ve konaklama tesislerini bu kapsamda yeniden ele almak gerekir. Mevcut tesislerimizin fazlasıyla bu işe yeteceğini görüyoruz. Aynı zamanda konaklama konusunda da biz bile artık çok kabiliyetli bir kurum haline geldik. Şu an 6 bine yakın gencimizi, gayet konforlu şekilde yatırdığımız yurtlarımız var artık. Daha önce sıfırdı. Dolayısıyla, bu ve benzeri koşullar, üniversite kampüsleri vesaireler çok değerli bir çalışma yaptılar. Şu anda gördük ki, biz bunu kolaylıkla yapabiliriz ve çoklu branşın İstanbul’da ilk kez bir organizasyonda temsilini yaşamak, 2036 için de böyle bir motivasyon, prova gibi olur dedik. Burada aslında çok yol aldık. Prensipte birbirimizi kabullendik noktasındayız.”

“İSTANBUL’DA ULUSLARARASI BİR ORGANİZASYON OLMAMASI ÇOK ÜZÜCÜ”

ENKA Spor Kulübü Başkanı Tansuğ ise, “Ne görev verirseniz, sonuna kadar hazırız. Her türlü yardımı yaparız ve başarılı oluruz. Hep beraber yaparız. Bunu yapmamız lazım. Çünkü Avrupa’nın çok yerine yarışmalara gidiyoruz. Yani İstanbul’da uluslararası bir organizasyon olmaması çok ayıp, çok üzücü gerçekten. Tamam; atletizmde Dünya Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası yapıldı. Ama dediğiniz çok önemli bir şey var, çoklu branş” ifadelerini kullandı.

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli