DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 1940234-0,39%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

06:07

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP Sözcüsü Faik Öztrak Hükümete zehir zemberek açıklamalar

CHP Sözcüsü Faik Öztrak Hükümete zehir zemberek açıklamalar

CHP Sözcüsü Öztrak Elektriği volta, Ampulü Edison, Elektriğe %127 zammı Erdoğan buldu. Bunun adı zam değil zulüm. Emekli aylığı ve memur maaşında artış şart.

ABONE OL
Ocak 4, 2022 16:59
CHP Sözcüsü Faik Öztrak Hükümete zehir zemberek açıklamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

CHP Sözcüsü Öztrak, Türkiye’nin Erdoğan’ın elinde enflasyon cephesinde de kaybedenler kulübüne girdiğini belirterek, “Erdoğan 2002 sonunda iş başı yaptı. O zaman tüketici enflasyonu yüzde 29,7 idi. Şimdi tüketici enflasyonu yüzde 36,1. Nereden nereye? Erdoğan iş başı yaptığında, üretici enflasyonu yüzde 30,8 idi. Şimdi yüzde 79,9. Nereden nereye? Erdoğan elinde ülkemiz dünya üzerinde en yüksek enflasyona sahip 8. ekonomi oldu. Aynı ligde olduğumuz ülkeler, şimdi Lübnan, Suriye, Zimbabve ve Surinam” diye konuştu.

Üretici ve tüketici fiyatları arasındaki farkın 44 puana ulaştığına dikkat çeken Öztrak, “Bu görülmemiş bir rekor. Bu aynı zamanda üretici enflasyonundaki tsunaminin tüketici fiyatlarına daha henüz tümüyle yansımadığını da gösteriyor. Rakamlar, enflasyonda zirvenin daha henüz görülmediğini, turbun büyüğünün heybede olduğunu ortaya koyuyor. Bunun devamının da çok acı olacağı, milletimize faturasının çok yüksek olacağı da görülüyor” dedi.

Doğal gaza yüzde 25, elektrik fiyatlarına yüzde 52 ile yüzde 127 arasında gelen zamlarla milleti için kara kışın iyiden iyiye başladığını ifade eden Öztrak, “Elektriği İtalyan Fizikçi Alessandro Volta, ampulü Thomas Edison icat etti. Ampulü yakan elektriğe, gece yarısı yüzde 127 zam yapmayı da, Erdoğan icat etti. Ama milletimiz artık gerçeklerin farkında, elektriğe daha fazla zam gelmemesi için, ampulü hiç vakit kaybetmeden söndürmek için biran önce sandığın önüne gelmesini bekliyor” değerlendirmesinde bulundu.

Memur ve emeklinin son zamlarla gasbedilen hakkının telafi edilmesi gerektiğini söyleyen Öztrak, “Enflasyon farkına ilave maaş artışı mutlaka vermelidir. Aksi takdirde emeklinin de memurun da kul hakkı yenmiş olur. Bunun hesabını da iki cihanda kimse veremez” ifadelerini kullandı.

Zamların aralık ayında değil, yeni yılda yapılmasının memura, emekliye de büyük bir tuzak anlamına geldiğine dikkat çeken Öztrak, “Bu zamlar Aralık ayı içinde yapılsaydı, memurun, emeklinin 2022’de alacağı ücret ve aylıklara, enflasyon farkı olarak bu zamlar yansıyacaktı. Milyonlarca emekçiye yapılacak ücret artışları da, bu zamlar dikkate alınarak belirlenecekti. Ama Erdoğan millete kurduğu bu kumpasla, millete karşı ne kadar acımasız olduğunu bir kez daha gösterdi” dedi. Öztrak, emekliye ve memura verilecek enflasyon farkının daha cebe girmeden eriğini kaydeden Öztrak, “Bunun adı açıkça ifade edeyim organize kötülüktür. Bunun adı zulümdür, zulüm” dedi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez’de düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:


En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları