DOLAR 32,2080 0.01%
EURO 35,0456 0.08%
ALTIN 2.532,601,29
BITCOIN 2154777-0.435%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

13:06

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa çağrısına yanıt

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa çağrısına yanıt

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Özel ile yapacağı görüşmede anayasa değişikliğinin de konuşulması çağrısına, ''Anayasa ayaklar altında. O yüzden elbette ikimiz de gündemlerimizi konuşacağız, müzakereler, görüşmeler elbette olur liderler arasında ama bir şey uymamak için değiştirilmez. Bir şeyi değiştirmek istiyorsanız önce mevcuduna uyun da onu görelim"  yanıtını verdi.

ABONE OL
Nisan 23, 2024 17:14
CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa çağrısına yanıt
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Özel ile yapacağı görüşmede anayasa değişikliğinin de konuşulması çağrısına, ”Anayasa ayaklar altında. O yüzden elbette ikimiz de gündemlerimizi konuşacağız, müzakereler, görüşmeler elbette olur liderler arasında ama bir şey uymamak için değiştirilmez. Bir şeyi değiştirmek istiyorsanız önce mevcuduna uyun da onu görelim”  yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Meclis’te gazetecilierin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Irak dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile anayasa konusunu görüşme çağrısına yanıt veren Özel, şunları söyledi:

“Bu tutumlarını değiştiremezlerse zayıflamaya devam edecekler. Sayın Cumhurbaşkanı ile önümüzdeki hafta görüşmeyi planlıyoruz. Kendilerinden randevu talep edeceğiz ancak anayasa ile ilgili birtakım talepleri de söyledi, tabii ki TBMM müzakere zeminidir ve her zaman liderler birbirleriyle konuşur. Ama bir insanın ‘anayasayı değiştirelim’ demesi için değiştireceğiniz anayasayı ne yapacaksınız? Geçen sefer değiştirilen anayasaya niye uymuyorsunuz? Bir anayasa uymamak için değiştirilir mi? Eğer anayasayı değiştirecekseniz önce uymanız lazım. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarına uymamak… Anayasa Mahkemesi kararlarına uymamak… Birinci derece mahkemesine Anayasa Mahkemesi’ni ezdirmek… Bunlar hangi anayasaya uymak? Anayasa ayaklar altında. O yüzden elbette ikimiz de gündemlerimizi konuşacağız, müzakereler, görüşmeler elbette olur liderler arasında ama bir şey uymamak için değiştirilmez. Bir şeyi değiştirmek istiyorsanız önce mevcuduna uyun da onu görelim.”

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

    En az 10 karakter gerekli