DOLAR 27,2014 0.18%
EURO 28,9619 0.07%
ALTIN 1.681,880,11
BITCOIN 713975-1,17%
İstanbul
24°

AÇIK

05:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

kamera sistemleri fiyatları
Güneş enerji sistemleri, solar enerji, toptan güneş enerji sistemleri, toptan güvenlik kamera
Afgan Tezgahı Çözüldü. Son Dakika

Afgan Tezgahı Çözüldü. Son Dakika

ABONE OL
Ağustos 9, 2021 17:14
Afgan Tezgahı Çözüldü. Son Dakika
0

BEĞENDİM

ABONE OL
kamera sistemleri fiyatları
Haberi Oylayın

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’in ABD’nin Afganistan tuzağını deşifre etti. Özdil ‘Türkiye’ye gönderilen Afganların ABD’nin büyük bir tezgahı olduğu ortaya çıktı. Ayrıntılar haberin devamındadır. Haberin devamı için F’toğrafa T’ıklayınız… Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’in ABD’nin Afganistan tuzağını deşifre etti. Özdil ‘Türkiye’ye gönderilen Afganların ABD tesislerinde çalışanlar olduğunu ve bu düzensiz göçün ABD eliyle organize edildiğini’ açıkladı. Özdil’in bugünkü yazısından konuyla ilgili bölüm şöyle;

’19 BİN İŞBİRLİKÇİ AFGAN ABD’YE GİDİYOR’
“ ABD, Afganistan’dan çekiliyor. 20 yıldır oradaydılar, mayıs ayında peyderpey çıkmaya başladılar, bu ay sonu itibariyle Afganistan’da Amerikan askeri kalmayacak.Amerikan ordusuna çalışan 19 bin işbirlikçi Afgan’ı ABD’ye alacaklar. Vatandaşlık sözü karşılığında sözleşme imzaladıkları biliniyor. Bu sözleşmeye güvenerek CIA emrine girdikleri biliniyor.”

‘TÜRKİYE’YE GELENLER ABD KONTROLÜNDE ÇALIŞANLAR’
“ABD büyük devlet olarak verdiği sözü tutacak, bu 19 bin işbirlikçiyi illa ki göçmen olarak ülkesine alacak, geriye kalan bir milyon civarındaki işbirlikçiyi Türkiye’ye yıkacak. Bu geriye kalan bir milyon civarındaki Afgan, diğer 19 bin işbirlikçi gibi savaşçı, ajan veya tercüman değil… Bunlar, Afganistan’daki Amerikan şirketlerinde veya Amerikan himayesindeki şirketlerde çalışanlar… Petrol, doğalgaz, maden, inşaat, gıda, nakliye şirketlerinde çalışıyorlardı.”

ARALARINDA KADIN YOK ÇÜNKÜ ONLAR ÇALIŞMIYORDU’
Amerikan askerlerinin ihtiyaçları ve Afganistan’ı yeniden inşa etmek için dökülen milyar dolarlar, bir milyon civarında Afgan’a düzenli istihdam sağlıyordu, Amerikalılar bavulları toplayınca, bunların hepsi ayazda kaldı. Afganistan’da kadınların çalışması yasak olduğu için, Amerikalılara çalışanlar arasında kadın yok.

‘ABD AFGAN GÖÇÜNÜ KENDİ ORGANİZE EDİYOR’
“Amerikan veya himayesindeki şirketlerde çalışanlara vize kolaylığı vaadedilmişti. Ama, bu kadar insana vize verip, hobaraa diye ABD’ye götürecek kadar keriz değiller… Bu yüzden, Kabil’deki Amerikan büyükelçiliğinin kapısına yalvar yakar dayanan işbirlikçi Afganlara “siz hemen Türkiye’ye geçin” diyorlar. İran üzerinden Türkiye’ye geçmelerini bizzat organize ediyorlar.”

‘İRAN DA İŞİN İÇİNDE’

“Zaten aslına bakarsanız, Kabil’deki Amerikan büyükelçiliğinde görevli personel bile neredeyse kalmadı, üç ay önce personeli geri çektiler, elçiliği boşalttılar. Bu transit geçiş için Washington’la Tahran’ın masa altından el sıkıştığı muhakkak… Yoksa İran’ın böyle tabur tabur geçişe izin vermesi mümkün değildi. Bu transit Afganlı geçişi İran’ın işine geliyor, hem ülkesine kaçak girişi kontrol etmiş oluyor, hem haberi yokmuş gibi davranarak Türkiye’nin başına bela etmiş oluyor.”

‘MEDYA YAZMIYOR AKP ÖRTÜYOR’
“Amerikan medyası bile gizlemiyor, tüm bunları şakır şakır yazıyor. Sayın “işbirlikçi” medyamız yazmıyor, örtüyor. Ve hal böyleyken, ne diyor asrın liderimiz?“Zayıf ülke olmadığımız için mültecileri alıyoruz, almaya devam edeceğiz” diyor.

kamera sistemleri fiyatları

Akp sayesinde ABD’den bile daha güçlü ülke olduğumuzu kavrayamayanların hakikaten utanması gerekiyor!”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları