DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21628900.82074%
İstanbul
18°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Veli Ağbaba’dan iktidara tasarruf eleştirisi: “Tasarrufu önce ülkeyi yönetenler edecek.

Veli Ağbaba’dan iktidara tasarruf eleştirisi: “Tasarrufu önce ülkeyi yönetenler edecek.

ABONE OL
Temmuz 31, 2023 20:52
Veli Ağbaba’dan iktidara tasarruf eleştirisi: “Tasarrufu önce ülkeyi yönetenler edecek.
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Hazine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıkladığı tasarruf tedbirlerine ilişkin; “Tasarrufu kim edecek? Önce bu memleketi, bu ülkeyi yönetenler edecek. 125 bin tane makam aracı hala devam ediyor. 6,2 milyar akaryakıta verilmiş. Çiftçi mazot bulamıyor, esnaf benzin bulamıyor; Türkiye 6,2 milyar para harcamaya devam ediyor. Bir tasarruf çağrısı yapılacaksa, tasarruf parayı harcayandan yapılır. Fakir fukaranın zaten tasarruf yapacağı bir şey yok ki… Evine ekmeği zor götürüyor” dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in geçtiğimiz günlerde açıkladığı tasarruf tedbirlerini eleştirdi. Ağbaba, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Ağbaba şunları söyledi:

“Bir israf ekonomisi, bir şatafat düzeniyle karşı karşıya Türkiye. 2023’ün ilk altı ayında harcamalara bir bakalım. Sadece bu yılın ilk altı ayında sarayın giderleri için 2 milyar 171 milyon harcanmış, lüks araç kiralamaya 1,2 milyon harcanmış. Taşıt kiralama giderleri, insan Allah’tan korkar 4 milyar 605 milyon harcanmış. Taşıt alımı için 547 milyon harcanmış, lüks uçakların kiralanması için 727 milyon harcanmış, akaryakıt için 6,2 milyar harcanmış.

“ÇİFTÇİ MAZOT, ESNAF BEZİN BULAMIYOR; TÜRKİYE 6.2 MİLYAR PARA HARCAMAYA DEVAM EDİYOR”

Ülkenin ekonomik durumu zor mu? Zor. Bir deprem yaşandı mı? Yaşandı. Tasarruf edilmesi lazım mı? Vallahi tasarruf edilmesi lazım. Tasarrufu kim edecek? Önce bu memleketi, bu ülkeyi yönetenler edecek. Hep söylüyorum, 125 bin tane makam aracı var. Bu makam araçlarından hiç olmazsa şu depremin acısını atlatana kadar bir inin kardeşim. Bir milletvekilinin arkasından 3-4 tane korumayla polis arabasıyla geziyor.

Kimi kimden koruyorsun? Milletvekili öyle, siyasetçisi öyle, bürokratı öyle, yerel yönetimleri öyle. 125 bin tane makam aracı hala devam ediyor. 6,2 milyar akaryakıta verilmiş. Çiftçi mazot bulamıyor, esnaf benzin bulamıyor; Türkiye 6,2 milyar para harcamaya devam ediyor. Bir tasarruf çağrısı yapılacaksa, tasarruf parayı harcayandan yapılır. Fakir fukaranın zaten tasarruf yapacağı bir şey yok ki, evine ekmeği zor götürüyor. Tasarruf kim yapsın? 7 bin 500 lira maaş alan emekli mi yapsın? Asgari ücretli mi yapsın? Kepengini açamayan esnaf mı yapsın? Tasarrufu kim yapacak? Tasarrufu; şatafatı, israfı yapan yapacak.”

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli