DOLAR 27,1247 0.47%
EURO 28,9048 0.41%
ALTIN 1.670,40-0,19
BITCOIN 722668-1,34%
İstanbul
23°

AÇIK

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

kamera sistemleri fiyatları
Güneş enerji sistemleri, solar enerji, toptan güneş enerji sistemleri, toptan güvenlik kamera
Türk Polisi, Macaristan-Sırbistan ve Macaristan-Romanya Sınırında Görev Yapacak

Türk Polisi, Macaristan-Sırbistan ve Macaristan-Romanya Sınırında Görev Yapacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Macaristan ile imzalanan protokol kapsamında, Macaristan-Sırbistan ve Macaristan-Romanya sınırındaki hudut kapılarında Türk Polisinin görev yapacağını söyledi.

ABONE OL
Aralık 18, 2021 21:55
Türk Polisi, Macaristan-Sırbistan ve Macaristan-Romanya Sınırında Görev Yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
kamera sistemleri fiyatları
Haberi Oylayın
Resmi ziyareti kapsamında Macaristan’da bulunan Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Macaristan Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Dr. Sn. Sandor Pinter ile ikili görüşme gerçekleştirdi. İki Bakan daha sonra heyetler arası görüşmeye katıldı.
Görüşmeler sonrası, ”Ortak Kolluk Faaliyetinde İşbirliğine ilişkin Mutabakat Muhtırası”nı imzalayan Bakanımız Sn. Soylu ve Sn. Pinter ortak basın toplantısında konuştu.
İçişleri Bakanı Soylu Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Sn. Viktor Orban’ın da katılımıyla bu yıl 11 Kasım’da Ankara’da düzelenen Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) görüşmelerinde varılan mutabakat çerçevesinde bugün çok önemli bir anlaşmaya imza attıklarını söyledi.
Salgın, göç ve enerji sorunun küresel anlamda problem teşkil ettiğini, bunun yanı sıra bölgesel problemlerle de karşı karşıya kalındığına işaret eden Bakanımız Sn. Soylu, ”Bu küresel problemlerin yanı sıra hepimizi ilgilendiren bölgesel sorunlar da var. Maalesef terör, uyuşturucu, sınırı aşan suçlar ve küresel bir problem olarak karşımızda duran siber suçlar. Bunlara karşı atmamız gereken en önemli adımlardan bir tanesi de, bölgesel ve ülkeler arası iş birliği.” diye konuştu.
Macaristan’ın ortaya koyduğu iradeyle çok kısa bir zamanda yapılan hazırlıkla bugünkü projenin hayata geçirildiğini belirten Bakanımız Sn. Soylu, kaçak göç, uyuşturucu ve sınırı aşan suçlarla mücadele için Türk ve Macar Polisinin bugün ortak bir projede yer aldığını söyledi.
İçişleri Bakanı soylu ”Bunu 2019’da Şubat ayında Sırbistan’la başlatmıştık. Yüzlerce göçmen yakalandı. Bir çok uyuşturucu maddesi yakalandı ve sınırı aşan suçlara müdahale edildi. İnanıyorum ki, ilk önce Macaristan’ın 2 kapısında ardından da 3’üncü kapıda geçekleştirilecek bu iş birliğinde çok daha güçlü sonuçlar elde edilecektir.” dedi.
Köklü bir geçmişe sahip Türkiye-Macaristan arasındaki ilişkilerin hem Türk hem de Macar hükümetlerinin attıkları adımlar neticesinde daha da güçlendiğini kaydeden Bakanımız Sn. Soylu ayrıca kendisine ve heyetine gösterilen misafirperverlik için Macar Bakana teşekkür etti.
Sn. Pinter ise konuşmasında, YDSK toplantısında iş birliği alanlarının görüşüldüğünü, bu kapsamda sınır güvenliğinin sağlanması, yasadışı göç ve insan kaçakçılarıyla mücadele konusunun da ele alındığını söyledi.
İçişleri Bakanı Soylu’nun teklifi üzerine Türk Polisinin Macaristan sınırında görev yapması konusunun görüşüldüğünü ifade eden Sn. Pinter, ”Türkiye’nin bu teklifi için müteşekküriz ve saygıyla kabul ediyoruz.” dedi.
Sn. Pinter, anlaşma kapsamında Türkiye’nin Macaristan’da 50 Polis görevlendireceğini ifade etti.
Macaristan’da ilk etapta 25 Polisin görevlendirileceği, daha sonra ise bu rakamın 50’ye çıkarılması öngörülüyor.

Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları