DOLAR 17,9856 0.02%
EURO 18,2846 0.07%
ALTIN 1.022,780,02
BITCOIN 4180090,51%
İstanbul
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
kamera sistemleri fiyatları
nostaljik radyo fiyatları, bluetooth kulaklık fiyatları
Tanju Özcan: Bolu Valisi ‘Aşevine Kurban Bağışı Toplamak Caiz Midir?’ Diye İl Müftüsüne Sormuş

Tanju Özcan: Bolu Valisi ‘Aşevine Kurban Bağışı Toplamak Caiz Midir?’ Diye İl Müftüsüne Sormuş

ABONE OL
Haziran 28, 2022 15:31
Tanju Özcan: Bolu Valisi ‘Aşevine Kurban Bağışı Toplamak Caiz Midir?’ Diye İl Müftüsüne Sormuş
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Sayın Valimiz Bolu İl Müftüsü Sayın Ali Rıza Tahiroğlu’na ‘Aşevine kurban bağışı toplamak caiz midir’ diye sormuş. Müftümüz, aşevine toplanan bağışların dinen herhangi bir sakıncası olmadığını söylemiş. Allah kendisinden razı olsun. Bağış konusunda müftüye soru soran valimize soruyorum. Müftü bey hukukçu mu? Müftülükten olumlu cevap gelmesine rağmen bize yine izin yazısı vermediler” dedi.

Bolu Belediyesi’nin kurban bağışı kampanyasına ilişkin afişleri gerekli izinler alınmadığı gerekçe gösterilerek Bolu Valiliği tarafından kent merkezindeki ilan panolarından kaldırıldı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, afişlerin kaldırılmasının ardından Bolu Valiliği’ne izin belgelerini ulaştırdıklarını, ancak yine izin alamadıklarını söyledi.

“GEREKLİ İZİN YİNE VERİLMEDİ”

Tanju Özcan, konu ile ilgili olarak basın mensuplarına bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bolu Belediyesi olarak 13 yıldır kurban bağışı topluyoruz ve bu bağış sayesinde aşevimizde günde 2 bin kişiye sıcak yemek veriyoruz. Topladığımız bu bağışlarla 1 milyon kişiye yemek veriyoruz. Valimiz Sayın Erkan Kılıç, hukuksuz bir şekilde kurban bağış kampanyamıza ilişkin billboardlara astırdığımız afişleri izin alınmadığı gerekçe gösterilerek toplattırdı. Biz de gerekli izinleri almak adına belediyemizden bir yetkilimizi görevlendirdik ve valiliğe gerekli izin belgelerini elden ulaştırdık. Vali bey kurban bağışıyla ilgili Belediye Meclis kararımızın olup olmadığını sordu. Biz de 2013 yılında alınan Belediye Meclis kararını ulaştırdık ama Vali Bey bu kararın Meclis’te yeniden alınması gerektiğini bildirerek gerekli izni yine vermedi.”

“AŞEVİNE KURBAN BAĞIŞI TOPLAMAK CAİZ MİDİR?”

Tanju Özcan, bağış kampanyası afişlerine izin vermeyen Vali Erkan Kılıç’ın, Bolu İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu’na “Aşevine kurban bağışı toplamak caiz midir?” diye sorduğunu öne sürdü. Özcan açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Sayın Valimiz Bolu İl Müftüsü Sayın Ali Rıza Tahiroğlu’na ‘Aşevine kurban bağışı toplamak caiz midir’ diye sormuş. Müftümüz, aşevine toplanan bağışların dinen herhangi bir sakıncası olmadığını söylemiş. Allah kendisinden razı olsun. Bağış konusunda müftüye soru soran valimize soruyorum. Müftü bey hukukçu mu? Müftülükten olumlu cevap gelmesine rağmen bize yine izin yazısı vermediler. İzinli veya izinsiz birçok dernek, vakıf, cemaat kurban yardımı topluyor. Valimiz onları bir kenara bırakmış Bolu Belediyesi’nin kurban bağışlarına izin vermiyor. Sayın Valimiz ayrıca bankadaki bağış hesabımıza da bloke koydurmuş. Ben tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Bolu Valisinin bu haksız ve hukuksuz davranışı karşısında herkesi Bolu Belediyesi’ne kurban bağışı yapmaya davet ediyorum. Önümüzdeki Kurban Bayramı’nda Allah nasip ederse ben yine belediye başkanı olarak burada olacağım ama Sayın Valimiz Bolu Valisi olarak kalacak mı onu Allah bilir.”

Haber : HIZIR İLYAS YILDIRIM 

En az 10 karakter gerekli
Twitter Takip
Twitter Takip