DOLAR 32,5948 0.35%
EURO 34,8004 0.05%
ALTIN 2.497,480,55
BITCOIN 20363021.72105%
İstanbul
12°

HAFİF YAĞMUR

13:08

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Son dakika: Gülşen’in 3 Yıla Kadar Hapsi İstendi

Son dakika: Gülşen’in 3 Yıla Kadar Hapsi İstendi

ABONE OL
Mart 1, 2023 12:54
Son dakika: Gülşen’in 3 Yıla Kadar Hapsi İstendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

İmam hatiplilerle ilgili sözleri nedeniyle hakkında ceza davası açılan şarkıcı Gülşen Çolakoğlu’nun bugün yapılan duruşmasında esasa ilişkin mütalaasını açıklayan savcı, 3 yıla kadar hapis talep etti. Duruşma, sanık ve müştekilerin mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için 3 Mayıs 2023 tarihine ertelendi.

İstanbul Ataşehir’de, 30 Nisan 2022 tarihinde verdiği bir konserde imam hatiplilerle ilgili sözleri nedeniyle ağustos ayında başlatılan soruşturma kapsamında hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Gülşen’in yargılanmasına bugün İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya şarkıcı Gülşen katılmazken avukatları hazır bulundu.

SAVCI MÜTALASINDA 3 YIL HAPİS İSTEDİ

Duruşma savcısı, esasa ilişkin mütalaasını mahkemede açıkladı. Savcı, dava konusu söz ve beyanları içeren videonun birçok hesap ve grup tarafından olumsuz yorumlar ile birçok defa paylaşılarak, sosyal medyada gündeme geldiğini, davaya konu söz ve beyanların halkın bir kesimi nezdinde tahrik konusu olduğunu, bu şekilde Gülşen Çolakoğlu’nun, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik suçunu işlediğini kaydetti. Savcı, bu nedenle Gülşen’in ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

GÜLŞEN’İN AVUKATI, MÜVEKKİLİNİ MAĞDUR EDENLERİN CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ

Gülşen’in avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu, esasa ilişkin savunmalarını yazılı yapacaklarını belirterek, savunmalarını hazırlamak için süre talep etti. Müezzinoğlu ayrıca Gülşen’in videosunu sosyal medyada yayan kişinin ismini ve adres bilgilerini savcılığa bildirmelerine rağmen 5 aydır ifadesinin alınmadığını belirtti. Avukat Müezzinoğlu, ortada bir olmadığını, müvekkili Gülşen’den nefret eden bir grup tarafından söz konusu videonun gündeme geldiğini söyledi. Müvekkilinin mağdur edildiğini belirten Müezzinoğlu, müvekkilini mağdur eden kişi ya da grubun cezalandırılmasını istedi.

“MÜVEKKİL İÇİN ‘KATLİ VACİPTİR’ DİYEN KİŞİYE TAKİPSİZLİK VERİLDİ”

Gülşen’in avukatlarından Altın Mimir ise müvekkilinin üzerine atılı suçun oluşmadığını, müvekkili hakkında asliye hukuk mahkemelerinde açılan manevi tazminat davalarının ön incelemede reddedildiğini, müvekkili Gülşen için ‘katli vaciptir’ diyen kişi hakkında takipsizlik verildiğini söyledi. Avukat Mimir, müvekkili için yatırılan teminat bedelinin de iade edilmesini istedi.

DURUŞMA 3 MAYIS’A ERTELENDİ

Ara kararını açıklayan mahkeme, Gülşen’in avukatlarının esasa ilişkin mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için süre vererek, duruşmayı 3 Mayıs 2023 tarihine erteledi. Mahkeme ayrıca Gülşen’in avukatının, teminat bedelinin iadesi talebini, esas kararla birlikte değerlendireceğini belirtti.

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli