DOLAR 18,5039 -0.02%
EURO 18,1433 -0.12%
ALTIN 987,780,00
BITCOIN 359111-0,16%
İstanbul
25°

AÇIK

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
kamera sistemleri fiyatları
nostaljik radyo fiyatları, bluetooth kulaklık fiyatları
Sahibinden.com ‘da Yeni Düzenleme !

Sahibinden.com ‘da Yeni Düzenleme !

ABONE OL
Ağustos 17, 2022 13:19
Sahibinden.com ‘da Yeni Düzenleme !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sahibinden.com tarafından yapılan yeni düzenlemeye göre, platformda bundan böyle sadece otomotiv markalarının yetkili bayileri sıfır motorlu kara taşıtı ilanı verebilecek. Yetkili bayilerin dışındaki satıcılar sadece ikinci el kategorisinde satış yapabilecek. İlan detay sayfasında, ‘sıfır’ veya ‘ikinci el’ ifadesi sıralamada ‘kilometre’ bilgisinin önüne taşınacak. Değişikliğin 15 Eylül’de devreye girmesi planlanıyor.

Sahibinden.com tarafından yapılan açıklamaya göre; şirket, motorlu kara taşıtı ticaretine ilişkin “şeffaflığı artırmak” ve “tüketiciyi korumak” adına önemli bazı değişiklikleri hayata geçiriyor. Bu kapsamda sadece otomotiv markalarının yetkili bayileri sıfır motorlu kara taşıtı ilanı verebilecek.

İLAN DETAY SAYFASINDA ARACIN DURUMUNU GÖSTEREN SIRALAMADA KİLOMETRE BİLGİSİ ÖNE ÇIKACAK

Yetkili bayilerin dışındaki satıcılar, ilan verirken “aracın durumu” kriterini sadece “ikinci el” olarak seçebilecek ve “araç kilometresi” için en az 6 bin km girebilecek. Girilen ilanların tüm bilgilerinin gösterildiği ilan detay sayfasında aracın durumunu gösteren “sıfır” veya “ikinci el” ifadesi, sıralamada kilometre bilgisinin önüne taşınacak. Böylelikle alıcıların, aracın ikinci el mi sıfır mı olduğunu, kilometresi ile birlikte görmeleri sağlanacak. Bu değişikliklerin 15 Eylül’de devreye alınması planlanıyor.

AYNI MODEL ARACIN 2022 GÜNCEL LİSTE FİYATI BİLGİSİ DE GÖSTERİLECEK

Ayrıca ilan detay sayfasında, ilanı verenin talep ettiği fiyatın yanı sıra, aynı modelin distribütörü tarafından belirlenmiş “2022 Güncel Liste Fiyatı” da gösterilecek. İlandaki araç için istenen fiyat ile sıfırının güncel liste fiyatı şeffaf bir şekilde tüketicilere sunulmuş olacak.

Düzenlemeye ilişkin sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş da şu değerlendirmeleri yaptı:

“PLATFORMUMUZUN İŞLEYİŞİNİ BU DÜZENLEMELERLE UYUMLU HALE GETİRİYORUZ

Son dönemde sıfır ve ikinci el araç ticaretinde yaşanan sıkıntıları ve konuyla ilgili Ticaret Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen düzenlemeleri dikkatle izliyoruz. Türkiye’nin sahibinden.com’u olarak biz de platformumuzun işleyişini bu düzenlemelerle uyumlu hale getiriyoruz. 15 Eylül’de devreye alacağımız bu değişikliklerin kullanıcılarımızın araç alım satım deneyimlerini daha da şeffaf hale getireceği inancındayız.

TÜKETİCİNİN BİLİNÇLİ SEÇİM YAPMASINA İMKÂN SAĞLANACAK

Satılık araç ilanlarında satış fiyatını, ilanı girenlerin belirliyor. Fiyatlara herhangi bir müdahalemiz bulunmuyor. Bununla birlikte, ilan detay sayfasında aracın sıfırının distribütörü tarafından belirlenen güncel liste fiyatı da görülebilecek. Böylece tüketicinin bilinçli seçim yapmasına imkân sağlanacak.”

Kamera Sistemleri
Kamera Sistemleri

En az 10 karakter gerekli
Twitter Takip
Twitter Takip