DOLAR 31,4426 0.45%
EURO 33,9986 0.19%
ALTIN 2.055,660,15
BITCOIN 1912253-0,61%
İstanbul
10°

PARÇALI BULUTLU

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Rüyada Mezarlık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Mezarlık Görmek Ne Anlama Gelir?

ABONE OL
Nisan 30, 2023 14:39
Rüyada Mezarlık Görmek Ne Anlama Gelir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

Rüyada Mezarlık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyalar, günlük hayatta yaşadıklarımızın birer yansımasıdır. Gördüğümüz her rüya, bize olumlu veya olumsuz birçok etki bırakır. Bu sebepten dolayı rüya tabilerinde rüyada mezarlık görmek ne anlama gelir, rüyada mezarlık görmek neye delalettir, gibi birçok soruya cevap aranır.

Rüyada mezar görmenin bilinen pek çok anlamı bulunmaktadır. Sıklıkla karşılaşılan bir rüyadır. Yaşadığımız hayatta ölüm herkesi etkileyen, üzücü bir olaydır.

 

Rüyada Mezarlık Görmek

Rüyada mezar görmek birçok anlam barındırır. Rüya tabirlerine göre,  rüyada mezar görmek ne anlama gelir diye baktığımızda genellikle  hapse, zindana ve fakirliğe yorumlanır. Rüya sahibinin evinin önünde mezar görmesi ise, ailesi ile sıkıntılar yaşayacağına, kısmetinin azalacağına delalet eder.

Rüyada tanıdığı bir kimsenin mezarını görmek, ölmüş olan kişinin rüya sahibinden dua beklediği anlamını taşımaktadır. Mezar görmek genel olarak hayırlı bir mana taşımamaktadır. Bunun yanı sıra çok kötü bir anlama da gelmemektedir. Alimler, rüyada mezar gören kişinin ders çıkarması gerektiğini savunmuşlardır. Kişi hatalarından ders çıkararak yaşamına devam etmesi şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada mezarlıkta yattığını görmek; rüya sahibinin tembel olduğu ve hayatında hiçbir iş için çaba göstermediği anlamını taşımaktadır. Kişinin karşısına çıkan fırsatları fark etmediğine delalet edilen rüya, aynı zamanda kişinin kendini yalnız hissettiği anlamına da gelmektedir. Rüya sahibinin bulunduğu halden çıkarak, hayatını düzene sokması gerektiği ve çaba göstermesi gerektiğini vurguluyor.

Rüya içerisinde mezarlığa gitmek, rüya sahibinin işlediği günahlardan kurtulmak istediğine işaret ediyor. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin, diğer insanlara yardımda bulunacağı anlamına da geliyor.

Rüyada aile mezarlığı görmek; rüya sahibinin ailesi ile uzun bir ömür süreceği anlamına geliyor. Eğer aile mezarlığında boş bir mezar bulunuyorsa, aileden bir büyüğün vefat edeceği söyleniyor.

Rüyada Müslüman mezarlığı görmenin anlamı ise hayırlı olarak biliniyor. Bu rüya, ahlaklı kimselere işaret ediyor. Rüya sahibinin günah işlememek için çaba gösterdiğine, ahlak sahibi olduğuna, iyi niyet taşıdığına delalet ediliyor.

Rüyada boş mezar görmek, sıkıntıların artacağına sorunların gittikçe fazlalaşacağına hikmet eder. Kimi yorumculara göre rüyada boş mezar görmek, ilim anlamında fakir olmaya delalet eder. Kişi ilmi yönden fakir olduğundan büyük hüsranlara uğrayabilir. Rüyada boş mezar görmenin diğer manası, haram paraya tamah etmek olarak yorumlanır. Rüya sahibinin elde ettiği haram parayla hayırsız bir işte bulunacağına rivayet edilmiştir.

Rüyada açık mezar görmek, ciddi anlamda yaşanacak maddi sıkıntılar manasına gelir. Rüya sahibi bolluktan, darlığa düşebilir. Yorumcular, rüyada açık mezar görmenin hikmetinin güzel işlerde bulunmak olduğuna rivayette bulunurlar. İki farklı şekilde yorumlanana açık mezarın gerçekle aynı anlama gelmediği, kişinin ömrünün uzun olacağına rivayet edilmiştir.

Rüyada mezar sulamak, kimi rüya alimlerine göre derde düşmek ve sıkıntılara maneviyatla çözüm aramak biçiminde yorumlanır. Bu kişinin Allah katında değerli bir insan olduğuna, sorunlarının kısa sürede son bulacağına delalet edilir. Rüyada mezar sulamak, rüya sahibinin huzur içerisinde

yaşamasına, mal ve mülk derdine düşmeyeceğine, kamil insan olma yolunda ilerlemesine yorulmuştur.

En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları