DOLAR 27,5026 0.19%
EURO 28,8544 0.2%
ALTIN 1.613,540,04
BITCOIN 758625-2,44%
İstanbul
20°

HAFİF YAĞMUR

16:17

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

kamera sistemleri fiyatları
Güneş enerji sistemleri, solar enerji, toptan güneş enerji sistemleri, toptan güvenlik kamera
Osmaniyeli 86 yaşındaki depremzede Ayşe Vural: “Cereyansız karanlıkta oturuyoruz

Osmaniyeli 86 yaşındaki depremzede Ayşe Vural: “Cereyansız karanlıkta oturuyoruz

ABONE OL
Eylül 18, 2023 12:58
Osmaniyeli 86 yaşındaki depremzede Ayşe Vural: “Cereyansız karanlıkta oturuyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
kamera sistemleri fiyatları
Haberi Oylayın

Osmaniye’nin Kırmacılı köyünde yaşadıkları çadırın, depremde ağır hasar alan evleri için yıkım kararı nedeniyle elektriği kesilen depremzede Osman Gülmez, “Buzdolabındaki yiyeceklerimiz bozuldu. Soğuk su içemiyoruz. 2-2,5 ay aşağı yukarı konyteynerımız gelmedi. Elektrik aboneliği konteynere bağlayacağız ama konteyner gelmediği için hiç bir şey yapamıyoruz” dedi. 86 yaşındaki Ayşe Vural ise “Cereyansız karanlıkta oturuyoruz. Şu direğin ışığıyla yemek yiyoruz” diye konuştu.

Osmaniye’nin Kırmacılı köyü Hadiören Mahallesi’nde Kahramanmaraş depremlerinde hasar alan evlerin ekiplerce yıkımı devam ediyor. Yıkım kararı verilen evlerinin bahçesinde çadırda yaşayan depremzede Osman Gülmez, evlerinin yıkılacak olması nedeniyle elektriğinin kesilmesinden mağdur olduklarını söyledi. Osman Gülmez, şunları söyledi:

“ELEKTRİKLERİMİZİ KESTİLER”

“Kahramanmaraş depremlerinde evimiz hasar gördü. Bundan dolayı evimiz ağır hasarlı olduğu için evimizi yıkmaya geliyorlar, yıkılacak. Elektriğimizi kestiler ve elektriğimiz şu an yok. Buzdolabındaki yiyeceklerimiz bozuldu. Soğuk su içemiyoruz. 2-2,5 ay aşağı yukarı konteynerimiz gelmedi. Elektrik aboneliği konteynere bağlayacağız ama konteyner gelmediği için hiçbir şey yapamıyoruz. Bu konteynere bağlamak için 7 bin 500 lira para istiyorlarmış öyle bir şey duyduk biz bu paraları karşılayamayız. Özellikle Osmaniye’de bu süreçler hiç hızlı işlemiyor. Biz çok mağduruz, yetkililerden yardım bekliyoruz.”

“DİREĞİN IŞIĞINDA YEMEK YİYORUZ”

Depremzede Durdane Gülmez ise “Elektriklerimiz kesildi. Yaşlı annemiz var. Sıcaktan kadın duramıyor. Böyle sıcaktan gözlerinin önü falan morarıyor sıcaktan” dedi. 90 yaşındaki depremzede Rabia Gülmez, “Elektrik kesildi sıcaktan durulmuyor. 7 aydan beri biz sürünüyoruz böyle” diye konuştu.  86 yaşındaki Ayşe Vural ise, “Cereyansız karanlıkta oturuyoruz. Şu direğin ışığıyla yemek yiyoruz. Yıkmaya geldiklerinde suyu vereceğim; ‘şu suyu siz için, içebilecek misiniz içemeyecek misiniz’ diyeceğim” şeklinde konuştu.

Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları