DOLAR 18,8136 0.1%
EURO 20,4421 0.26%
ALTIN 1.166,630,50
BITCOIN 4357251,69%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

06:43

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
kamera sistemleri fiyatları
Güneş enerji sistemleri, solar enerji, toptan güneş enerji sistemleri, toptan güvenlik kamera
Orhan Sarıbal’dan Bakan Nebati’ye ‘300 Bin Liralık Hediye Saat” Sorusu.

Orhan Sarıbal’dan Bakan Nebati’ye ‘300 Bin Liralık Hediye Saat” Sorusu.

ABONE OL
Kasım 26, 2022 15:45
Orhan Sarıbal’dan Bakan Nebati’ye ‘300 Bin Liralık Hediye Saat” Sorusu.
0

BEĞENDİM

ABONE OL
, overlays: {bottom: true} });

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Ziraat Bankası’nın personeline her biri 31 bin lira olmak üzere 300 bin liralık saat hediye ettiği iddialarını TBMM gündemine taşıdı. Sarıbal, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye “Çiftçimize uygun kredi kullandırarak üretime destek olması gereken Ziraat Bankası’nın kaynaklarını İsviçre saati alarak yurt dışına aktarmasını doğru buluyor musunuz” diye sordu.

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Ziraat Bankası’nın personeline kuruşunun 159. Yılı dolayısıyla her biri yaklaşık 31 bin lira saat hediye ettiği iddialarıyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

“Öyle anlaşılıyor ki bu saatler iktidara yakın bir firmaya sipariş edilmiş. Burada personele hediye vermekten çok, birilerini zengin etme amacı olduğu görülüyor. Kamu kaynakları yandaş firmalara aktarılıyor” diyen Sarıbal’ın önergesinde, şu ifadeler yer aldı:

“Medyada da yer alan haberlere göre Ziraat Bankası, kuruluşunun 159. yılı dolayısıyla, 10 yıl ve üstünde hizmet vermiş olan 15 bin banka personeline, bugünün kuru ile her biri 31 bin lira değerinde olan İsviçre malı Longines marka saat hediye etti. Aynı iddiaya göre alınan saatlerin toplam değeri 300 milyon lirayı buldu. Aynı haberlerde, Ziraat Bankası çalışanlarının saat alımını doğruladığı ifade edilmektedir. Bu bağlamda; Ziraat Bankasının 10 yıl ve üstünü dolduran personele 15 bin saatin tanesini kaç Euro’dan almıştır? Bu saatlerin piyasa etiket fiyatının 31 bin TL olduğu görülmektedir. Ziraat Bankası aldığı saatlere toplam kaç TL ödemiştir? Saatlerin indirimli alındığı ve toplamda 300 milyon TL ödendiğine ilişkin iddialar doğru mudur? Ülkemizin ciddi bir döviz ihtiyacı söz konusu iken, Ziraat Bankası’nın personeline hatıra olarak yabancı marka saat almasının gerekçesi nedir? Hediye saat alımı için nasıl bir yol izlenmiştir? İhale yapılmış mıdır? Gürbüz Saatçilik firmasının tercih edilmesinin gerekçesi nedir? Çiftçimize uygun kredi kullandırarak üretime destek olması gereken Ziraat Bankasının kaynaklarını İsviçre saati alarak yurt dışına aktarmasını doğru buluyor musunuz? Ziraat Bankası, pahalı saatlere ödediği parayı geçim sıkıntısı yaşayan personeline dağıtsaydı daha iyi bir iş yapmış olmaz mıydı?”

Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları