DOLAR 18,8188 0.12%
EURO 20,4692 0.36%
ALTIN 1.167,410,57
BITCOIN 4360650,96%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

06:43

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
kamera sistemleri fiyatları
Güneş enerji sistemleri, solar enerji, toptan güneş enerji sistemleri, toptan güvenlik kamera
Ocak Ayı Son Seçim Anketi

Ocak Ayı Son Seçim Anketi

ABONE OL
Ocak 9, 2023 19:22
Ocak Ayı Son Seçim Anketi
1

BEĞENDİM

ABONE OL
, overlays: {bottom: true} });

Son seçim anketi sonuçlarındaki oy oranları dikkat çekti. Siyasi partilerin normal şartlarda Haziran 2023’te yapılması planlanan seçimler için çalışmaları sürerken anket şirketlerinin yaptığı araştırmalara bir yenisi daha eklendi. Konda Araştırma tarafından aralık ayı içerisinde yapılan seçim anketinde sonuçlarını paylaştı. (SEÇİM ANKETİ SONUÇLARINI GÖRMEK İÇİN AŞAHIDAKİ F’TOĞRAFA T’KLAYINIZ)Konda Araştırma tarafından aralık ayı içerisinde yapılan seçim anketinde AK Parti’nin oy oranı yüzde 36.6, CHP’nin oy oranı ise yüzde 22.8 olarak belirlendi. İYİ Parti’nin yüzde 19.3’lük kesimin desteğini aldığı araştırmada HDP’nin oy oranı yüzde 10, MHP’nin ise yüzde 7 oldu. Ankete aynı ittifak içerisinde yer alan CHP ve İYİ Parti arasındaki fark damga vurdu.

Partiler seçim çalışmalarına devam ederken anket şirketleri de yaptıkları araştırmaların sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Son olarak Konda Araştırma, aralık ayı içerisinde yaptığı anketi yayınladı.

ZİRVE AK PARTİ’NİN

Araştırmada zirvenin sahibi yüzde 36,6 ile AK Parti oldu. AK Parti’yi yüzde 22,8 oy oranıyla CHP ve yüzde 19,3 ile İYİ Parti takip etti.

HDP DÖRDÜNCÜ SIRADA

HDP yüzde 10 ile dördüncü parti olurken, anket şirketleriyle yıldızı bir türlü barışmayan Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’nin oy oranı ise yüzde 7 oldu.

ANKETE CHP VE İYİ PARTİ ARASINDAKİ FARK DAMGA VURDU

Ankette en dikkat çeken nokta ise Millet İttifakı’nın kurucuları olan CHP ve İYİ Parti arasındaki fark oldu. Ana muhalefet partisi CHP ile İYİ Parti arasındaki farkın yüzde 3,5’e kadar inmesi dikkat çekti.

Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları