DOLAR 27,4451 -0.03%
EURO 28,8036 -0.03%
ALTIN 1.607,90-0,31
BITCOIN 758137-1,31%
İstanbul
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

05:29

İMSAK'A KALAN SÜRE

kamera sistemleri fiyatları
Güneş enerji sistemleri, solar enerji, toptan güneş enerji sistemleri, toptan güvenlik kamera
Obezite Sonrası Estetik Nasıl Yapılır ?

Obezite Sonrası Estetik Nasıl Yapılır ?

ABONE OL
Mayıs 29, 2021 10:56
Obezite Sonrası Estetik Nasıl Yapılır ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
kamera sistemleri fiyatları
Haberi Oylayın

Obezite Sonrası Estetik Nedir?

Obezite son zamanlarda çok fazla insanda rastlanan bir sorundur. Günümüzde insanların büyük bir kısmı obezite sorunu yaşamaktadır ya da fazla kilo problemi olmaktadır. Obezite aslında diyet ve sporla baş edilebilecek bir sorundur. Ancak obezitenin ileri seviyesinde kişiler diyet ve spor ile fazla yağlarından kurtulamayabilir.

Bu durumda obezite sorunu için çeşitli operasyonlara başvurulmaktadır. Mide küçültme ve bağırsak kısaltma operasyonları obezite cerrahisinde kullanılan yöntemlerdir. Bu yapılan mide küçültme ve bağırsak kısaltma operasyonlarından sonra deride sarkmalar meydana gelmektedir. Bu sarkmaları düzeltmek içinse estetik yollara başvurulmaktadır.

Operasyon Süresi: 1-1,5 saat
Anestezi: Lokal-Genel
Hastanede Kalış: 1 gün
Sosyal Hayata Dönüş: 2-3 gün

Obezite Sonrası Estetik Nasıl Yapılır?

Obezite sonrasında uygulanan estetik uygulamaları kol germe, liposuction, bacak germe, sırt germe, yüz germe, popo estetiği, karın germe ve meme dikleştirme şeklinde sıralanabilmektedir. Her estetik türünün farklı uygulama şekilleri bulunmaktadır.

Kol germe, bacak germe, sırt germe, karın germe ve yüz germe operasyonları genelde belirlenen bölgeye yapılan kesiler yardımı ile gerçekleştirilmektedir. Bu kesiler sayesinde bölgede bulunan fazla deri alınır ve deri gerdirilir. Liposuction yönteminde ise 2 farklı teknik kullanılmaktadır.

Bunlar klasik liposuction ve lazer liposuctiontır. Klasik liposuction yönteminde yağlar bir vakum yardımı ile çekilirken lazer liposuction yönteminde ise yağ dokusu parçalanır ve kanüller yardımı ile yağlar çekilir.

Obezite Sonrası Estetik Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

kamera sistemleri fiyatları

 

Her operasyondan önce dikkat edilmesi gereken nokta kullanılan ilaçlar ve sigara, alkoldür. Özellikle kullanılan kan sulandırıcıların bırakılması gerekmektedir.

Obezite Sonrası Estetik Sonrası İyileşme Süreci
Uygulanan her estetik operasyonun kendine göre bir iyileşme süreci bulunmaktadır. Her operasyondan sonra çeşitli morluk ve ödemler ile karşılaşabilirsiniz. Bu ödem ve morluklar yaklaşık 1 hafta içerisinde azalmaya başlayacaktır. Ayrıca operasyon yapılan bölgede ağrılarda meydana gelebilmektedir.

Obezite Sonrası Estetik Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tüm obezite sonrası estetiklerden sonra kişilerde hafif ağrılar meydana gelebilmektedir. Bu ağrıları dindirmek için doktorunuzun önerdiği bir ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz.
Estetik operasyon yapılan bölgelerin olası darbelere karşı korunması gerekmektedir. Bu bölgelere darbe alınırsa çok kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.
Operasyonlardan sonra bir süre ağırlık kaldırılmaması gerekmektedir.

SORU CEVAP 
Obezite sonrası estetik operasyonlarından kimden faydalanabilir?
Fazla kilolarından kurtulan ve sonrasında vücudunda deformeler olan kişiler obezite sonrası estetik operasyonlarından faydalanabilmektedir.
Obezite sonrası estetik operasyonları hangi bölgelere uygulanmaktadır?
Obezite sonrası estetik operasyonları vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir. Karın, kol, bacak, vücut, sırt germe gibi operasyonlar obezite sonrasında rahatlıkla uygulanabilmektedir.
Obezite sonrası estetik operasyonlarının hepsi birlikte yapılabilir mi?
Burada önemli olan nokta kişilerin yaşı ve bölgelerin deforme olma derecesidir. Doktorunuz hangi operasyonların bir arada yapılması gerektiğine karar verecektir. Ancak en fazla 3 operasyonun aynı anda yapılması doğrudur.
Obezite sonrası estetik operasyonlarında iz kalır mı?
Genellikle kesiler vücudun daha az görünen kısımlarına yapılmaktadır. Ancak yine de izler zamanla ten rengi görüntüsünü alacak ve kaybolacaktır.

Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları