DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21632611.4013%
İstanbul
18°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

YÖK Eğitime 20 Eylül’e Kadar Ara Verdi Yaşar Üniversitesi YÖK’ün Kararına Uymadı Öğrenciler Mağdur Oldu

YÖK Eğitime 20 Eylül’e Kadar Ara Verdi Yaşar Üniversitesi YÖK’ün Kararına Uymadı Öğrenciler Mağdur Oldu

ABONE OL
Şubat 11, 2023 04:26
YÖK Eğitime 20 Eylül’e Kadar Ara Verdi Yaşar Üniversitesi YÖK’ün Kararına Uymadı Öğrenciler Mağdur Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremde Kahramanmaraş 7.7 ve 7.6’lık şiddetle sarsıldı. Asrın felaketi olarak adlandırılan facia; Kahramanmaraş dışında 9 ili daha yıktı. Depremden etkilenen insan sayısı 13.5 milyona ulaştı. MEB, ülke genelinde eğitim öğretime verilen aranın uzatıldığını duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Özer, açıklamasında “Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle eğitim öğretime verdiğimiz arayı tüm Türkiye’de 20 Şubat’a kadar uzatma kararı aldık.” dedi.

YÖK AÇIKLAMA YAPTI.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, “Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 günü meydana gelen ve 10 ilimizi doğrudan etkileyen deprem nedeniyle; bu bölgeden olup diğer illerdeki yükseköğretim kurumlarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin eğitim ve öğretime katılamayacak olmaları, bu öğrencilerimizden bir kısmının yakınlarının afetten doğrudan etkilenmiş olmaları, yükseköğretim kurumlarımızdaki başta öğrencilerimiz olmak üzere akademik ve idari personelimizin arama, kurtarma ve yardım faaliyetlerine katılmaları dikkate alınarak, tüm yükseköğretim kurumlarımızda bahar eğitim ve öğretim döneminin açılışı ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir” denildi..

Yaşar Üniversitesi Karara uymadı Yaşar Üniversitesi Rektörlüğü Senato Kararıyla eğitim-öğretime ara verilmeden devam edilecektir denildi.

Yaşar Üniversitesi Öğrencileri Mağdur konuya ilişkin öğrencilerden bir çok mesaj aldık. Üniversitede okuyan bir öğrencinin mesaj olarak gönderdiği yazı içimizi yaktı sesiz kalamadık.

merhabalar, Ben Yaşar Üniversitesi öğrencisiyim. Üniversitemiz vermiş olduğu derslere devam kararıyla bir sürü öğrenciyi mağdur bırakmaktadır. Enkaz altında akrabaları ve yakınları olan arkadaşlarımız varken bu kararın verilmesi bizleri derinden üzmekte ve öğrencileri yok saymakta. Belki paylaşırsanız sesimizi duyurmamıza yardımcı olabilirsiniz. teşekkür ederim

Yaşar Üniversitesi, Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı tarafından 2001 yılında İzmir’de kurulmuş bir vakıf üniversitesidir.  öğrencilerin durumlarını göz önünde bulundurarak kararı tekrar değerlendirilmesini önemli rica ederiz.

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli