DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21632611.4013%
İstanbul
18°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Mansur Yavaş: “Kaybedeceğini anlayanlar yine birtakım iftira ve çamurlarla ortaya çıktılar

Mansur Yavaş: “Kaybedeceğini anlayanlar yine birtakım iftira ve çamurlarla ortaya çıktılar

ABONE OL
Mart 13, 2024 17:41
Mansur Yavaş: “Kaybedeceğini anlayanlar yine birtakım iftira ve çamurlarla ortaya çıktılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Etimesgut Aile Yaşam Merkezi’nin açılışında; “Her seçim döneminde olduğu gibi kaybedeceğini anlayanlar yine birtakım iftira ve çamurlarla ortaya çıktılar ama hep fikrimiz şudur; çamur atanın eline bulaşır. Ben Türkiye’de yolsuzluğun bitirilmesiyle yoksulluğun önüne geçilebileceğini düşünüyorum. Ben ilk seçildiğim zaman çıktım, şeffaf olacağım dedim. Belediyemizin beş yıllık maliye raporunu açıkladım. Türkiye’de bir ilktir. Daha sonra beş yıl görevimiz bitti. Ben yine mal varlığımı tüm detaylarla açıklayan ilk büyükşehir belediye başkanı adayı oldum. Ama bunu duyurmamıza rağmen hala rakiplerimizden tık yok. Dün duydunuz yine; ‘Yapacağım, edeceğiz.’ Herhalde saymakla meşhur daireleri. Yani bu çok zor bir şey olmasa gerek. Mal beyanınız neyse onu ortaya çıkarırsınız, belediye başkanı olmadan, kamu görevlisi olmadan önce neydi, şimdi ne? Biz artık belediyeleri yolsuzlukla anılmasını istemiyoruz” dedi.

ABB Başkanı ve CHP ABB Başkan Adayı Mansur Yavaş, bugün Etimesgut Belediye Başkan Adayı Erdal Beşikçioğlu ile birlikte Etimesgut Aile Yaşam Merkezi’nin açılışını yaptı. Yavaş, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“BİZİM İŞİMİZ KENTİN ASLİ İHTİYAÇLARIYLA UĞRAŞMAK”

“İnsanlar öyle alıştırıldı ki harcanan paranın kendi parası olduğunu maalesef fark etmiyor. Bir şey yapılsın da ne yapılırsa yapılsın oysa içinde insan olmayan, insanların kullanmadığı ki hep şu şehre giriş kapıları örnek veriyorum ne işe yaradığı belli olmayan. Bizim işimiz kentin asli ihtiyaçlarıyla uğraşmak. Madem para sizden çıkıyor, bizler sadece sizlere hizmet eden, beş yıllığına görevlendirdiğiniz memurlarız. Bu nedenle siz ne derseniz onu harcamalıyız mantığıyla burası ilk seçildiğimiz zaman gelip bu şekilde karar aldığımız ancak pandemi nedeniyle de açılışı bu döneme gelen bir yerdi. Burası 55 milyon liraya mal edildi. Gençlik merkezi, çocuk etkinlik merkezi, kadınlar lokali gibi içinde tesisler var. Kültür sanat faaliyetleri, kütüphane, derslikler, etüt odaları, müzik odası ve sanat atölyeleri var. Ayrıca kadın erkek olmak üzere iki adet yüzme havuzu, kapalı spor salonlarıyla hemşehrilerimizin yaşadıkları yerden keyif alacakları bir tesisi kazandırmış oluyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. İkinci binamız da inşallah sayın muhtarımın dediği gibi haziran ayını açılmış olacak. Onu da inşallah hep beraber burada açacağız.

“KAYBEDECEĞİNİ ANLAYANLAR YİNE BİRTAKIM İFTİRA VE ÇAMURLARLA ORTAYA ÇIKTILAR. ÇAMUR ATANIN ELİNE BULAŞIR”

Ben genellikle açılışlarda çok fazla siyasi konuşmalara girmiyorum. Yalnız şunu tekrar söylüyorum; çılgın proje yerine ihtiyacı olan projeleri yapıyoruz. Aklı başında, ahlakı, geleceğe uygun proje neyse odur. Ve beş yıldır şeffaf bir şekilde katılımcı bir şekilde çalışmalarımıza devam ettik ve bu nedenle tekrar karşınıza geldik. Memnunsanız devam edelim diyorum. Ancak eksiğimizi biliyorsunuz. Belediye meclisinden eksiğimiz var. İnşallah bu sefer belediye meclisinde çoğunu da sağlıyoruz. Onun için de Erdal Başkanımızı seçiyoruz. Erdal Başkanımızı el ele hizmet edeceğiz. Zaten bu tesiste Erdal Başkan’a emanet ediyorum. Çünkü siz buraya daha yakınsınız. Büyükşehir ilçe ayrımı olmadan inşallah birlikte bütün kenti idare edeceğiz.

Her seçim döneminde olduğu gibi kaybedeceğini anlayanlar yine birtakım iftira ve çamurlarla ortaya çıktılar ama hep fikrimiz şudur; çamur atanın eline bulaşır. Ben Türkiye’de yolsuzluğun bitirilmesiyle yoksulluğun önüne geçilebileceğini düşünüyorum. Ben ilk seçildiğim zaman çıktım, şeffaf olacağım dedim. Belediyemizin beş yıllık maliye raporunu açıkladım. Türkiye’de bir ilktir. Aldığımızda durum neydi şimdiki durum neydi açık bir şekilde bunu da açıkladım. Kurulu kuruşuna zaten belediyenin sayfasında günlük bütün harcamalarımız görünüyor. Daha sonra beş yıl görevimiz bitti. Ben yine mal varlığımı tüm detaylarla açıklayan ilk büyükşehir belediye başkanı adayı oldum. Göreve başlarken neydi şimdi ne bunların hepsi yazıyor. Ama bunu duyurmamıza rağmen hala rakiplerimizden tık yok. Dün duydunuz yine; ‘Yapacağım, edeceğiz.’ Herhalde saymakla meşhur daireleri. Yani bu çok zor bir şey olmasa gerek. Mal beyanınız neyse onu ortaya çıkarırsınız, belediye başkanı olmadan, kamu görevlisi olmadan önce neydi şimdi ne? Biz artık belediyeleri yolsuzlukla anılmasını istemiyoruz. Utanıyoruz yoksa ‘Belediye başkanıyız’ demekten yolsuzluk konuşulduğu müddetçe. Ve görevimiz bitince halkın içerisinde tertemiz alnı açık bir şekilde dimdik yürümek istiyoruz. Olay bu. Onun için bir daha söylüyorum; bir an açıklayın herkes görsün, kimin neyi var. Çünkü kamu görevi yapanlar göreve başlarken de açıklayacaklar, bırakırken de açıklayacaklar. Bu konuda sizden de talep bekliyorum. Sadece bana değil bütün her gördüğünüz yerde bunu mutlaka kendisine dillendirin bütün adaylara.”

Haber: İLEYDA ÖZMEN / Kamera: DURSUN ALKAYA

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli