DOLAR 32,6076 0.38%
EURO 34,7608 0.01%
ALTIN 2.497,350,54
BITCOIN 20223970.89989%
İstanbul
12°

HAFİF YAĞMUR

13:08

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Kartal Belediyesi Neyzen Tevfik Meydanı’ndaki yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kartal Belediyesi Neyzen Tevfik Meydanı’ndaki yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kartal’da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kartal Belediyesi tarafından yürütülen Neyzen Tevfik Meydanı’ndaki yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

ABONE OL
Şubat 9, 2022 12:03
Kartal Belediyesi Neyzen Tevfik Meydanı’ndaki yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları
Ünlü şair ve ney ustası Neyzen Tevfik’in (Tevfik Kolaylı) adını taşıyan meydandaki çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Kartal’ın en işlek bölgelerinden biri olarak yoğun araç ve yaya trafiğinin yaşandığını meydandaki çalışmalar sırasında kullanıma kapatılan Pendik yönündeki otobüs durağı ve çevresindeki çalışmalarda hızlandırıldı. Zemin kaplama ve yenileme çalışmalarının yanı sıra otobüs durağı ve çevresindeki çalışmalarda tamamlandı. Alana asfalt serimi yapılarak otobüs durağının yeniden hizmet vermesi sağlandı.
Meydanın diğer bölümlerindeki çalışmalarda hızla devam ediyor. 40 metre çapında dairesel küçük amfi tiyatronun olacağı alandaki kazı çalışması bitirilerek bu alanın kot (yükseklik) farkı düşürüldü ve basamakların yapımına başlandı. Zemin betonu atılan alana gerekli eğim de verilerek yağmur sularının rahat akması sağlandı. Meydanın genelinde öncelikle yağmur drenaj kanalları yapılarak yağışlarda su birikmesinin önüne de geçildi.
Geçtiğimiz aylarda büyük bir altyapı atılımı ile yıllardır büyük bir sorun teşkil eden yağmur suyu ve atık su kanallarının tamamen yenilendiği proje alanı ve çevresinde, şimdilerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kartal Belediyesi ekipleri, üst yapıyı da nitelikli hale getirmek için yoğun bir mesai harcıyor.
Yeşil alan olarak 2 bin metrekare ayrılan proje toplam 9 bin metrekare büyüklüğünde bir alanda gerçekleştiriliyor. Haziran ayına yetiştirilmesi planlanan yenileme çalışmalarında Hürriyet Caddesi’nin yanı sıra Egemenlik Bulvarı ve Spor Caddesi üzerinde de gerekli çalışmalar yürütülüyor.
Hürriyet Caddesi tamamen yenileniyor
Neyzen Tevfik Meydanı yenileme çalışmalarıyla birlikte Hürriyet Caddesi’nde de alt yapı çalışmaları başladı. 90 gün süre ile araç trafiğine kapatılan Hürriyet Caddesi’nde yağmur suyu kanallarının alt yapısı tamamen yenilenecek. Cadde boyunca kazı yapan ekipler geniş çaplı yeni yağmur suyu kanallarını döşemeye başladı. Yapılan yağmur suyu kanalları ilerleyen zamanlarda olası bir yoğun yağış durumunda caddenin su baskınına uğramasını önleyecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kartal Belediyesi’nin daha önce bilgilendirdiği cadde üzerindeki esnafların ve işyerlerinin hazırlıklarını tamamladığı öğrenilirken, metruk haldeki dükkânların yıkımı için de ilk adımlar atıldı. Kartal’ın merkezini güzelleştirecek bu büyük projenin 3 ay içinde bitirilmesi ve Haziran ayına yetiştirilmesi hedefleniyor. Diğer yandan bölgenin havadan çekilen fotoğraflarında da projenin çalışmalarının büyük bir alanı kapladığı da yer alıyor.
İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli