DOLAR 32,5325 0.23%
EURO 34,7789 0.1%
ALTIN 2.496,511,40
BITCOIN 20663934.78357%
İstanbul
15°

PARÇALI AZ BULUTLU

21:20

YATSIYA KALAN SÜRE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, minibüslerde İstanbul Kart ile ödeme dönemini başlattı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, minibüslerde İstanbul Kart ile ödeme dönemini başlattı.

ABONE OL
Mart 2, 2024 21:23
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, minibüslerde İstanbul Kart ile ödeme dönemini başlattı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), minibüslerde İstanbul Kart ile ödeme dönemini başlattı. Uygulama ilk etapta pilot bölge olarak seçilen Arnavutköy ilçesinde hayata geçirildi. Proje ile minibüs yolcuları da aktarma ve indirim avantajlarından yararlanabilecek.

Her gün milyonlarca İstanbulluya toplu ulaşım hizmeti sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), toplu taşımada tam entegrasyonu sağlayan Ücret Entegrasyon Projesi’ni hayata geçirdi. Pilot uygulaması Arnavutköy ilçesinde başlatılan proje ile minibüslerde de İstanbul Kart ile ödeme yapılabilecek. İlk etapta, minibüsten otobüs statüsüne geçen 9 araçta başlayan uygulama, kısa sürede İstanbul geneline yayılacak. Proje sayesinde, İstanbul’un toplu ulaşımı, ücret entegrasyonuyla tam entegre hale gelecek.  Böylece minibüs yolcuları da aktarma, ücretsiz ve indirim avantajlarından yararlanabilecek.

İBB SÜBVANSE EDECEK

İBB Arnavutköy Kültür Merkezi’nde yapılan “Ücret Entegrasyon Projesi” tanıtım toplantısında konuşan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Akgün, İstanbul’un en önemli sorununun ulaşım olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Minibüslerde ücret entegrasyonunu sağlayan bu proje ile İstanbul ulaşımı için önemli bir dönüşümü başlatıyoruz. Kurduğumuz altyapı sistemini İstanbul’un genelinde kurgulayacağız. İBB olarak hem İstanbul halkına konforlu entegre bir ulaşım hizmeti vermek hem de ulaşım esnafının sorunlarını çözmek için çalışıyoruz. Artık minibüsler de raylı sistemle, deniz yoluyla, otobüsle tam entegre olacak. Böylece toplu ulaşımda geçerli olan indirimli ve aktarmalı bilet avantajları minibüslerde de geçerli olacak. Aktarmalı, ücretsiz, indirimli ödemeler İBB tarafından sübvanse edilecek. Arnavutköy başta olmak üzere tüm İstanbul için hayırlı olsun” dedi.

Ücret entegrasyonundan ilk etapta 17 1 koltuk kapasitesindeki araçlar yararlanabilecek. Arnavutköy’deki proje kapsamındaki hatlar ise; ARN2, ARN3, ARN4, ARN5, ARN6, ARN7, ARN8 ARN9, ARN10 ve ARN11.

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli