DOLAR 32,6003 0.38%
EURO 34,7743 0.02%
ALTIN 2.497,660,55
BITCOIN 20180411.62604%
İstanbul
12°

HAFİF YAĞMUR

13:08

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

İdris Şahin: Türkiye Kuzey Kore Olmayacak. Biz Buna İzin Vermeyeceğiz.

İdris Şahin: Türkiye Kuzey Kore Olmayacak. Biz Buna İzin Vermeyeceğiz.

ABONE OL
Ekim 14, 2022 18:16
İdris Şahin: Türkiye Kuzey Kore Olmayacak. Biz Buna İzin Vermeyeceğiz.
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

Demokrasi ve Atlım (DEVA) Partisi Sözcüsü İdris Şahin, TBMM’de kabul edilen sansür yasasına ilişkin, “Asla baskıya boyun eğmeyin. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla, dostlarınızla, ailenizle, takipçilerinizle paylaşmaktan asla çekinmeyin. Gerçekleri yazmaktan hiçbir zaman korkmayın. Ülkemiz gelişecekse emin olun, özgürlük sayesinde gelişecek. Türkiye, Kuzey Kore olmayacak. Biz, buna izin vermeyeceğiz. İnsanımız umutlu olsun, değişim yakın” dedi.

AKP ve MHP tarafından hazırlanan, getirdiği hapis cezası ve yaptırımlar nedeniyle kamuoyunda “sansür yasası” olarak nitelenen 7418 sayılı Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, TBMM Genel Kurulu’nda dün gece kabul edildi.

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, bugün yaptığı açıklamada, ‘sansür yasası’na tepki gösterdi. Şahin, partisinin genel merkezinde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

ADALETSİZ BİR SEÇİMİN YOLLARINI DÖŞÜYORLAR”

“Getirdikleri sansür yasasıyla 85 milyonu susturmak istiyorlar. Ama başaramayacaklar. Her şeye rağmen bas bas bağıracağız. Gerçekleri haykıracağız. Biz, bu sansürcü zihniyeti tanımayacağız. 21. yüzyılda Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli, toplumun nefesini kesmek istiyor. Adaletsiz bir seçimin yollarını döşüyorlar. Yeni bir suç tipi uyduruyorlar. Neymiş? Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yaymak, suç olacakmış. Pardon da bunu kim belirleyecek? Yanıltıcı bilginin ne olup olmadığına kim karar verecek? Mesela TÜİK, Beştepe’den aldığı talimatla her ay, halkı yanıltıcı enflasyon bilgisini alenen yayıyor. İnsanların yoksullaşmasına sebep oluyor. Onlara bir şey olacak mı? Elbette olmayacak.

“GENÇLERİN KENDİLERİNİ İFADE ETMESİNDEN KORKUYORSUNUZ”

Sayın Erdoğan, Sayın Bahçeli; gelin, eğri oturup doğru konuşalım. Size, sizin hakkınızda, yanıltıcı olmayan bilgiler vereyim. Çok iyi bildiğiniz gerçekleri herkese anlatayım. Siz, özgür bir Türkiye istemiyorsunuz. Siz, gençlerin dilediği gibi yazmasından, özgürce kendilerini ifade etmesinden korkuyorsunuz.

“SOSYAL MEDYAMIZI BOĞMAK İSTİYORSUNUZ”

Siz, bizim sosyal medyamızı boğmak istiyorsunuz. Siz, ülkemizin dünyadan kopmasını istiyorsunuz. Siz, Türkiye’nin ekonomisiyle, hukuk sistemiyle, her şeyiyle içe kapanmasını istiyorsunuz. Siz, özgür bir toplum istemiyorsunuz. Siz, sosyal medya platformlarını; Twitter’ı, Facebook’u, Instagram’ı Türkiye’den kovmak istiyorsunuz. Gerçekleri yazan gazetecileri hapse tıkmak isteyen sizsiniz. Siz, gerçekleri yazan internet sitelerini susturmak isteyenlersiniz. Siz, fikirlerden korkuyorsunuz, fikirlerden. Fikirlere kurşun sıkıyorsunuz.

“TARİH KİTAPLARI, SAYIN ERDOĞAN VE SAYIN BAHÇELİ’NİN SANSÜRCÜ OLDUKLARINI YAZACAK”

Bu sansür yasası rezaleti asla unutulmayacak, yüz yıllarca hatırlanacak. Tarih kitapları, Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli’nin sansürcü olduklarını yazacak, yasakçı olduklarını yazacak. Bir de tarih kitapları, yasaklara direnenleri yazacak, bizleri yazacak. Biz kim miyiz? Biz, demokrasimize ve özgürlüğümüze düşkün insanlarız. Onun için korkmuyoruz.

“HERKESİ CESARETE ÇAĞIRIYORUM”

Ben, bugün herkesi, DEVA Partisi adına cesarete çağırıyorum. Asla baskıya boyun eğmeyin. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla, dostlarınızla, ailenizle, takipçilerinizle paylaşmaktan asla çekinmeyin. Gerçekleri yazmaktan hiçbir zaman korkmayın. Ülkemiz gelişecekse emin olun, özgürlük sayesinde gelişecek. Türkiye, Kuzey Kore olmayacak. Biz, buna izin vermeyeceğiz. İnsanımız umutlu olsun, değişim yakın.

“BUGÜN BU POZU VERENLER, YARIN UTANCINDAN İNSAN İÇİNE ÇIKAMAYACAK”

Ülkemizi rezil eden, demokrasimizi amatör kümeye düşüren Sayın Erdoğan’ı ve Sayın Bahçeli’yi sandıkta yeneceğimiz güne az kaldı. Sandıktan kaçış yok. Sansür yasası 1 Nisan’da yürürlüğe girecek. Şakası yok. Ama millet de seçim günü şaka yapmayacak. Bir devri ciddi ciddi kapatıp mutlu yarınlarla buluşacak. İşte bugün bu pozu verenler, yarın utancından insan içine çıkamayacak.”

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli