DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21628900.82074%
İstanbul
18°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Hüseyin Baş Kimdir? BTP lideri Hüseyin Baş Millet İttifakı’na Katılacak Mı !

Hüseyin Baş Kimdir? BTP lideri Hüseyin Baş Millet İttifakı’na Katılacak Mı !

ABONE OL
Temmuz 5, 2022 18:33
Hüseyin Baş Kimdir? BTP lideri Hüseyin Baş Millet İttifakı’na Katılacak Mı !
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı ve Merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ın oğlu olan genç ve başarılı genel Başkan Hüseyin Baş Kimdir ?  BTP Lideri Hüseyin Baş Millet İttifakı’na katılacak mı sorularınızı sizler için değerledik.

TELE 1 Ekranlarında Merdan Yanardağ’ın sorularını cevaplayan genç başkan BTP Millet İttifakı’na katılacak mı sorusunu cevapladı. Hüseyin Baş Şöyle Konuştu :

TELE1’e konuk olan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş “Millet İttifakı ile resmi bir temasımız olmadı ama her bileşeniyle bir diyalogumuz var” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) 8. Olağan Büyük Kongresi’nde yeniden genel başkan olan Hüseyin Baş TELE1’de Lider Söyleşileri programında TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın konuğu oldu.

Baş programda 2023’te yapılması planlanan seçimlere ilişkin konuşurken, AKP ile MHP hazırladığı ve komisyondan geçen seçim kanunu teklifine değindi, “Kongremizde de değindim. Bizim baraj derdimiz olmadığı için baraj derdi olan düşünsün. Ben bunu ‘barajı geçeceğiz’ manasında söylemiyorum. Biz seçim partisi değiliz, bizim davamız var” dedi.

‘MİLLET İTTİFAKI’NA GİTME İHTİMALİ OYLARINI KESME AMACI VAR’

Baş, daha sonra şöyle devam etti: “Bence bu sistemin temel oluşturulma amacı ki eğer bu sistemle seçim girersek Cumhur İttifakı’nın bileşenleri bir üçüncü ittifak oluşturup Millet İttifakı’na gitme ihtimali olan oyların önünü kesme amacıyla bu teklifi kurgulamış olabilir.”

‘MİLLET İTTİFAKI İLE RESMİ TEMASIMIZ OLMADI’

Yanardağ’ın “Millet İttifakı’na davet edildiniz mi?” sorusuna da yanıt veren Baş, “Millet İttifakı ile resmi bir temasımız olmadı ama her bileşeniyle bir diyalogumuz, hukukumuz, sıcaklığımız vardır” ifadelerini kullandı.

‘MİLLET İTTİFAKI’NA OY VEREN YURTTAŞLAR, BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ’IN MİLLET İTTİFAKINA KATILMASINI İSTİYOR

Haber Duyur Gazetesi olarak gerek sosyal medyada gerek sokakta yaptığımız araştırmalara göre millet ittifakı seçmeni ve millet ittifakına oy veren vatandaşların %95 Kısmı  BTP Lideri Hüseyin Baş’ın Millet İttifakına katılmasını istiyor.

BTP Lideri Hüseyin Baş Kimdir ?

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı seçilen Hüseyin Baş 25 Nisan 1991 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve ortaokulu Trabzon’da, Liseyi İstanbul’da okudu. İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2014 yılında başarı ile mezun oldu. Siyasi hayatına Bağımsız Türkiye Partisi’nin gençlik kollarında başladı. Siyasette gösterdiği başarılardan dolayı İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, MYK üyeliği, Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü yıllarda 2015 Genel Seçimlerinde 2019 Mahalli İdareler Seçimlerindeki seçim kampanyalarını yönetti.

Sanat, spor ve edebiyatla da ilgilenen Hüseyin BAŞ, 18 Ekim 2020’de yapılan 5. Olağanüstü Büyük Kongre’de 1100 delegenin oyuyla Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı seçildi.

Merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ın oğlu olan Hüseyin Baş, evli ve iki çocuk babasıdır.

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli