DOLAR 18,8136 0.1%
EURO 20,4421 0.26%
ALTIN 1.166,630,50
BITCOIN 4357251,69%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

06:43

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
kamera sistemleri fiyatları
Güneş enerji sistemleri, solar enerji, toptan güneş enerji sistemleri, toptan güvenlik kamera
Gürcistan’da Tutuklu Olan Metro Turizm’in Sahibi Adına İstanbul’da Vakıf Kuruldu

Gürcistan’da Tutuklu Olan Metro Turizm’in Sahibi Adına İstanbul’da Vakıf Kuruldu

ABONE OL
Ekim 16, 2022 17:25
Gürcistan’da Tutuklu Olan Metro Turizm’in Sahibi Adına İstanbul’da Vakıf Kuruldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
, overlays: {bottom: true} });

Halen Gürcistan’da tutuklu bulunan Metro Holding Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk adına İstanbul’da kurulan vakıf, mahkeme tarafından tescil edildi. Toplam 22 çocuğu bulunan Öztürk’ün 7 kızı ve oğlu ile Gürcistan’daki muhasebe müdürü Raul Kakhadze’nin kurucusu olduğu vakıf, “Galip Öztürk soyundan gelen aile bireylerinin ve aile dışında kalan kurucu üye Raul Kakhadze ve ailesinin ihtiyaç sahibi bireylerinin ihtiyaçlarının karşılanması ile bunlar haricindeki ihtiyaç sahiplerine eğitim, sağlık vd. konularında hayır yapmak” amacıyla kuruldu.

Metro Holding’in kurucusu Galip Öztürk adına İstanbul’da vakıf kuruldu. Beykoz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 07/07/2022 tarihli ve E:2022/124, K:2022/214 sayılı kararı ile vakfın kuruluşu kesinleşti.

7 KIZI, OĞLU VE MUHASEBECİSİ VAKIF KURUCUSU

‘Galip Öztürk Vakfı’, toplam 90 bin TL malvarlığı ile Galip Öztürk’ün 7 kızı ve oğlu ile Gürcistan’daki Metro Avrasya Investment Georgia şirketinin muhasebe müdürü Raul Kakhadze tarafından kuruldu. Vakıf kurucusu isimler şöyle:

“Lara Öztürk, Oğuzhan Öztürk, Çağla Öztürk, Çiğdem Öztürk Pulatoğlu, Ayten Öztürk Ünal, Fatma Öztürk Gümüşsu, Yağmur Öztürk, Erkut Öztürk, Raul Kakhadze”

“SOYUNDAN GELEN AİLE BİREYLERİNİN İHTİYAÇLARININ KARŞILANMASI”

Mahkemenin kararında, vakfın kuruluş amacı şöyle tanımlandı:

“Galip Öztürk soyundan gelen aile bireylerinin ve aile dışında kalan kurucu üye Raul Kakhadze ve ailesinin ihtiyaç sahibi bireylerinin ihtiyaçlarının karşılanması ile bunlar haricindeki ihtiyaç sahiplerine eğitim, sağlık vd. konularında hayır yapmaktır.”

Vakfın sona ermesi veya tasfiyesi halinde, borçlar kapatıldıktan sonra kalan malvarlığı ve hakları ise Hacı İsmail Öztürk Eğitim ve Sosyal Dayanışma Vakfı’na devredilecek.

TOPLAM 22 ÇOCUĞU VAR

Galip Öztürk’ün halen tutuklu bulunduğu Gürcistan’ın başkenti Batum’da yaşayan eşi Kristina Öztürk ile birlikte, taşıyıcı annelerle edindikleri 22 çocukları bulunuyor. Öztürk’ün Gürcistan’da 500 milyon dolarlık malvarlığı olduğu belirtiliyor.

TÜRKİYE’DE DE YARGILANIYOR

Galip Öztürk hakkında Türkiye’de de Sermaye Piyasası Kanunu’na muhalefet, nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, adam öldürme gibi suçlardan, farklı aşamalarda halen devam eden yargılamalar bulunuyor.

MANSUR ÇELİK ANKA

Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları