DOLAR 27,5707 0.47%
EURO 29,0040 0.76%
ALTIN 1.611,55-0,01
BITCOIN 7589400,54%
İstanbul
21°

AÇIK

05:29

İMSAK'A KALAN SÜRE

kamera sistemleri fiyatları
Güneş enerji sistemleri, solar enerji, toptan güneş enerji sistemleri, toptan güvenlik kamera
Ferit Şahenk ünlü oteli de elden çıkarıyor!

Ferit Şahenk ünlü oteli de elden çıkarıyor!

2019'da bankalarla 2.3 milyar euroluk yapılandırmaya giden ve birçok varlığını elinden çıkaran Doğuş Grubu, Hırvatistan’daki turizm yatırımını ülkenin önde gelen emeklilik fonlarını yöneten Erste d.o.o.'ya devrediyor.

ABONE OL
Ağustos 16, 2021 16:29
Ferit Şahenk ünlü oteli de elden çıkarıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
kamera sistemleri fiyatları
Haberi Oylayın

Dünya Gazetesi’nden Kerim Ülker’in yazısına göre Doğuş Grubu, 2019 yılında bankalarla 2.3 milyar euroluk yapılandırmaya gitmiş, çoğunluğu Türkiye’de olmak üzere birçok varlığını elinden çıkarmıştı. Doğuş Grubu, bu sefer bir turizm yatırımından vazgeçiyor.

Doğuş Grubu’nun uzun zamandır satmamak için direndiği Hırvatistan’daki turizm yatırımını ülkenin önde gelen emeklilik fonlarını yöneten Erste d.o.o. devralıyor.

Hırvat fonu, Dubrovnik kentinde yer alan 5 yıldızlı Villa Dubrovnik’in yüzde 90’ını satın alıyor. Doğuş Grubu’na ait Villa Dubronvik’ten Zagreb Borsası’na yapılan açıklamada yüzde 90’lık hissenin alımı için de anlaşma imzalandı.

SATIŞ RAKAMI

Edilen bilgilere göre satın alma değeri de yaklaşık 100 milyon TL olduğu yönünde.

Otelin geceleme fiyatı ise 400 sterlin yani 4 bin 800 liradan başlıyor.

Adriyatik Kıyısı’ndaki lüks otelin 6’sı süit toplam 56 odası ve iki villası bulunuyor. Alımı yapan Avusturyalı bankacılık grubu Erste’nin biri olan fon, Hırvatistan’da faaliyet gösteren 8 emeklilik firması ve kuruluşunun fonunu yönetiyor.

VİLLA DUBROVİNK’İN SATILMAYACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Geçtiğimiz yıllarda Akdeniz çanağının en büyük yat limanı işletmecisi haline gelen Doğuş, Lüksemburg merkezli ünlü fon CVC Capital Partners ile masaya oturmuş sahibi olduğu BAE, Yunanistan ve Hırvatistan’daki marinalarını satmıştı. Doğuş Grubu bu satış sürecinin ardından Hırvatistan’daki Villa Dubrovink’in satılmayacağını açıklamıştı.

kamera sistemleri fiyatları

İSTİNYEPARK’TAKİ HİSSELERİ DE KATARLILAR ALMIŞTI

Türkiye’deki birçok turizm yatırımını devreden Ferit Şahenk’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttüğü Doğuş Grubu, 2020’de İstanbul’daki en önemli alışveriş merkezlerinden olan İstinyePark’taki hisselerini Katarlılara satmıştı.

Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları