DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21570561.45994%
İstanbul
18°

AÇIK

17:02

İKİNDİYE KALAN SÜRE

Emniyet’ten ‘Yeni Promosyon’ Açıklaması !

Emniyet’ten ‘Yeni Promosyon’ Açıklaması !

ABONE OL
Eylül 28, 2022 15:14
Emniyet’ten ‘Yeni Promosyon’ Açıklaması !
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), polislerin düşük olduğu gerekçesiyle tepki gösterdiği maaş promosyonunun yeniden belirlendiğini açıkladı. EGM’den yapılan açıklamada, “Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak, hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27 bin TL ödenmesi karara bağlanmıştır. Yeni protokol, 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir. Ayrıca Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan promosyon protokolleri de iptal edilerek yeni protokole dahil edilecektir” denildi.

EGM’den bugün yapılan yazılı açıklamada, Emniyet personeline ödenecek yeni maaş promosyonu hakkında bilgi verildi. EGM’nin sosyal medya hesabında “Yenilenen maaş promosyon protokolü tüm teşkilatımıza hayırlı olsun” mesajıyla yayınlanan açıklamada şunlar kaydedildi:

“HER PERSONELE 27 BİN TL ÖDENMESİ KARARA BAĞLANMIŞTIR”

“Teşkilatımızın maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde 5 yıllık süre için Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmıştı.

Bahse konu protokol ile tüm personeli kapsayacak şekilde, aylık ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her altı ayda bir memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmişti.

Ancak 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir.

Yapılan görüşmeler neticesinde protokol revize edilmiştir. Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak, hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27 bin TL ödenmesi karara bağlanmıştır. Yeni protokol, 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Ayrıca Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan promosyon protokolleri de iptal edilerek yeni protokole dahil edilecektir. Vakıfbank dışındaki bankalarla devam eden protokoller ise sözleşmelerin bitiş tarihinde söz konusu yeni protokole dahil olacaktır.

Vakıfbank Yönetim Kurulu’na, Vakıfbank Genel Müdürü’ne ve protokol görüşmelerini gerçekleştiren heyetlere Türk Polis Teşkilatı adına çok teşekkür ediyoruz.”

 

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli