DOLAR 32,3648 0.01%
EURO 34,5682 0.19%
ALTIN 2.439,320,07
BITCOIN 20650312.65599%
İstanbul
19°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Edirneli Vatandaş İsyan Etti: Devletimiz İndirsin Bu Pahalılığı. Biz Perişanız

Edirneli Vatandaş İsyan Etti: Devletimiz İndirsin Bu Pahalılığı. Biz Perişanız

ABONE OL
Ocak 10, 2023 02:21
Edirneli Vatandaş İsyan Etti: Devletimiz İndirsin Bu Pahalılığı. Biz Perişanız
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

Edirne’de pazar alışverişine çıkan vatandaşlar, pahalılıktan ve geçinememekten şikayet etti. Yaşariye Yanyacı isimli vatandaş, “Devletimiz indirsin bu pahalılığı. Yazık çoluğumuza çocuğumuza. Biz perişanız. Pazarda kimse kalmadı pahalılıktan. Onlar da haklı; pahalı alıyorlar, pahalı satıyorlar” dedi.

Edirne’deki pazartesi pazarında vatandaşlar, sebze ve meyve fiyatlarının pahalı olmasından yakındı. Emekli maaşlarıyla geçinemediklerini ifade eden vatandaşlar, pazarda her şeyin en ucuzunu bulmaya çalıştıklarını dile getirdi.

İNSANLARIN ALIM GÜCÜ YOK”

Pazar esnafı Ahmet Çaylar, şunları söyledi:

“İnsanların alım gücü yok. Girdiler çok; mazot, gübre fiyatları… Her yönden; poşetinden tutun, yakıtından tutun her şey ateş pahası. Her şey üçe katladı. Alabildiği kadar alıyor. Bir kilo alacağına yarım kilo alıyor, 400 gram alıyor. Ezilip büzülüp gidiyoruz işte. Nereye kadar bilemiyoruz? Şu anda emekli olduğumuz halde babamızın bıraktıklarıyla yetinmek zorundayız. Onlara sahip çıkmak zorundayız.”

“EMEKLİ MAAŞIYLA GEÇİNİLMEZ”

Hayrettin Bayrak ise tarım ve hayvancılık yaptığını belirterek, “Hafta hafta değişiyor; 10 lira’ya aldığımız şey, 15 lira oluyor. Pazarın hali zaten belli. Ben, 1984’ten 2012’ye kadar pazarcılık yaptım. 2012’de emekli oldum. Ben çiftçilik yapıyorum, artı hayvancılık. Hayvancılık olmasa zaten emekli maaşıyla olacak bir şey değil. Geçinilmez” dedi.

Mustafa Karadeniz de emekli maaşıyla fiyatlara yetişemediğini belirterek, “Fiyatlarımız aşmış bir durumda. Biz, emekli olarak erişemiyoruz. 3 bin 500 lira maaş alıyorum. İmkanı yok. Ev kiramız var. Torunlar var. Onlarla ilgileniyoruz ancak. Bir şey almadık, geziyoruz. Nerede ucuz bulabilirsek almaya bakacağız. İmkanımız el verdiği kadar” diye konuştu.

DEVLETİMİZ İNDİRSİN BU PAHALILIĞI. BİZ PERİŞANIZ”

Yaşariye Yanyacı ise şöyle konuştu:

“Pazarımız güzel ama çok pahalı. Her şey pahalı. Lahanası, meyvesi, her şeyi pahalı. Hayat nasıl gidecek, onu da anlayamadım yani. 100 lira parayla bak ne aldım? Bir peynir, bir mercimek aldım; bir fasulye aldım. Yok başka bir şey. Elimde 30 lira kaldı. Ne alacağım, ben bu çocuklara ne yedireceğim? Devletimiz indirsin bu pahalılığı. Yazık çoluğumuza çocuğumuza. Biz perişanız. Pazarda kimse kalmadı pahalılıktan. Onlar da haklı; pahalı alıyorlar, pahalı satıyorlar. Onlara da ekmek kalmıyor, bize hiç kalmıyor.”

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli