DOLAR 32,5023 0.16%
EURO 34,7822 0.13%
ALTIN 2.488,151,06
BITCOIN 20685535.17199%
İstanbul
15°

PARÇALI AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

Dezenformasyon Yasası Sonrası İnternet Haber Siteleri Kapatılacak mı ?

Dezenformasyon Yasası Sonrası İnternet Haber Siteleri Kapatılacak mı ?

ABONE OL
Ekim 26, 2022 19:22
Dezenformasyon Yasası Sonrası İnternet Haber Siteleri Kapatılacak mı ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

Dezenformasyon yasası sonrası haber siteleri nereye kayıt olacak ve haber sitesi sahiplerine basın kartı verilecek mi gibi bir çok soru akıllara gelmekte, bugün sizler için T.C Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ile görüşme sağladık.

AK Parti ve MHP milletvekillerinin imzasıyla sunulan teklife göre, yasal zemine kavuşturulmaları amacıyla internet haber siteleri ile basın kartına ilişkin hususlar Basın Kanunu’nun kapsamına alınarak radyo, televizyon, kamu kurum ve kuruluşlarının yürüttükleri enformasyon hizmetlerinde çalışan kamu personelinin basın kartı düzenlenmesi bakımından süreli yayın çalışanları gibi değerlendirileceği öngörülüyor. İletişim Başkanlığı ile yaptığımız görüşmede şuan için haber sitelerinin basın kartı ve her hangi bir yere kayıt gibi zorunluluk bulunmadığı belirtildi. Dezenformasyon Yasasında haber sitelerinin kapatılması söz konusu değil ama yasa henüz yeni olduğundan bağımsız internet haber sitelerinin aldığımız bileye göre iletişim bakanlığına bağlı olacağı belirtiliyor

İnternet Haber Sitelerinin Dikkat Etmesi Gerekenler !

İnternet Haber sitelerinin dikkat Etmesi en önemli hususlar mutlaka haber sitelerinde künye ve iletişim bulunmaktadırlar. Künye ve iletişim bulunmayan haber siteleri mahkeme kararı ile hemen kapatılabilir. Diğer gerekli bir bilgi ise adsense veya farklı reklam geliri uygulamalarından para kazanan sitelerin vergi verilmesi gerekmekte, konu hakkında mali müşavir veya bağlı olduğunuz ilçenin vergi dairesi ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli