DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 2167439-0.09894%
İstanbul
19°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:02

İKİNDİYE KALAN SÜRE

CHP’li Özgür Karabat: “AKP iktidarı açısından enflasyon bir fırsat.

CHP’li Özgür Karabat: “AKP iktidarı açısından enflasyon bir fırsat.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, TBMM Genel Kurulu'nda; "AKP hükümeti, krizi dert etmiyor, sürdürülebilir bir durum olarak belirli bir seviyede tutmak istiyor. Amaç belli, yeni bir zengin zümre yaratmak. AKP iktidarı açısından enflasyon bir fırsat, vatandaş açısından ise bir derttir. Enflasyonu bir servet transferi aracı olarak görmektedirler" dedi.

ABONE OL
Mayıs 8, 2024 23:19
CHP’li Özgür Karabat: “AKP iktidarı açısından enflasyon bir fırsat.
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, TBMM Genel Kurulu’nda; “AKP hükümeti, krizi dert etmiyor, sürdürülebilir bir durum olarak belirli bir seviyede tutmak istiyor. Amaç belli, yeni bir zengin zümre yaratmak. AKP iktidarı açısından enflasyon bir fırsat, vatandaş açısından ise bir derttir. Enflasyonu bir servet transferi aracı olarak görmektedirler” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, TBMM Genel Kurulu’nda 21 yıllık AKP iktidarının ekonomi ve dış politikasını eleştirdi. Enflasyonun bir araç olarak kullanıldığını belirten Karabat, şunları söyledi:

“HERKES ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK TÜRKİYE’YE GELİYOR AMA BİZ AYNI ŞEKİLDE YURT DIŞINA ÇIKAMIYORUZ”

“21 yıllık AKP iktidarında ülkenin içine düştüğü durum hepimizin malumu. Ekonomik kriz kronikleşmiş bir hal almış durumda. AKP hükümeti, krizi dert etmiyor, sürdürülebilir bir durum olarak belirli bir seviyede tutmak istiyor. Amaç belli, yeni bir zengin zümre yaratmak. AKP iktidarı açısından enflasyon bir fırsat, vatandaş açısından ise bir derttir. Enflasyonu bir servet transferi aracı olarak görmektedirler.

İş insanlarımız, akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz artık vize alamıyor. Herkes elini kolunu sallayarak Türkiye’ye geliyor ama biz aynı şekilde yurt dışına çıkamıyoruz. Sınırlar kevgir olmuş ama siz burada itibardan bahsediyorsunuz. Sözde Avrupa ve ABD ile müttefikiz ancak onlardan vize almak imkansız hale gelmiş. Siz Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu iki paralık ettiniz. ‘Ekonomi daha iyi olacak’ deyip, 70 milyar dolar özelleştirme yaptınız.

İtibar; uçaklarla, yüz araçlık konvoylarla olmuyor. İtibar pasaportunuza verilen değerle ölçülüyor. İtibar, sizin paranızın değeriyle ölçülüyor ve siz neyazık ki bunları iki paralık hale getirdiniz. Siz kaçak mafya liderlerine, uluslararası uyuşturucu tacirlerine 250 bin dolara pasaport verdiniz, vatandaşlık verdiniz.”

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli