DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 1940266-0,45%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

06:07

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP’li Faik Öztrak: Sıkılmadan Hala Milletten Sabır İstiyorlar

CHP’li Faik Öztrak: Sıkılmadan Hala Milletten Sabır İstiyorlar

ABONE OL
Temmuz 10, 2022 17:00
CHP’li Faik Öztrak: Sıkılmadan Hala Milletten Sabır İstiyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Bundan tam 4 yıl önce ülkeye ‘güven’ ve ‘istikrar’ getireceği söylenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin kabinesi Resmi Gazete’de yayımlanarak, görevine başladı. Ülkeye istikrar ve güven getireceği söylenen bu ucube rejim, ülkemizde son dört yılda ne istikrar, ne güven ne de huzur bıraktı. Milletimiz perişan oldu. 4 yıl önce milletimize ‘verin yetkiyi, görün etkiyi’ diyenler, ülkemizi uçurumdan aşağı yuvarladı. Şimdi sıkılmadan hala milletten sabır istiyorlar. Millet size 20 yıl sabretti de ne oldu? Millette artık sabredecek hal kalmadı. Getirin sandığı, milletin terazisinden kaçmayın” açıklamasını yaptı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yaptığı sosyal medya paylaşımında; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinin dört yıl önce bugün göreve başladığını belirtti ve aradan geçen dört yılda ekonomi yaşananları rakamlarla açıkladı. Öztrak’ın açıklamaları şöyle:

“ATAMA BAKANLARIN YÜZDE 41’İ GÖREVDEN ALINDI

Bundan tam 4 yıl önce ülkeye ‘güven’ ve ‘istikrar’ getireceği söylenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin kabinesi Resmi Gazete’de yayımlanarak, görevine başladı. 4 yılda yönetimde istikrar kalmadı. Atama bakanların yüzde 41’i ya görevden alındı ya da görevden affını istedi.

ÜÇ ‘HAZİNE VE MALİYE BAKANI’ GÖRDÜK

İstikrarın en çok kaybolduğu alan ise ‘ekonomi yönetimi’ oldu. Damat ile beraber son 4 yılda üç ‘Hazine ve Maliye Bakanı’ gördük. Yine bu dönemde 4 TCMB Başkanı, 5 TÜİK başkanı ile tanıştık. Ekonomi yönetimindeki istikrarsızlık, ekonomik verilerde de kendisini gösterdi.

DOLAR KURU 4,54 TL İDİ, BUGÜN 17,29 TL

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi göreve başladığında; dolar kuru: 4,54 TL idi. Bugün 17,29 TL. Cumhurbaşkanlığı kabinesi göreve başladığında; Enflasyon yüzde 15 idi. Bugün enflasyon yüzde 79. Cumhurbaşkanlığı kabinesi göreve başladığında; Ülkenin Risk Primi (CDS) 315 idi. Bugün 858.

MİLLETİMİZ PERİŞAN OLDU

Ülkeye istikrar ve güven getireceği söylenen bu ucube rejim, ülkemizde son dört yılda ne istikrar, ne güven ne de huzur bıraktı. Milletimiz perişan oldu. 4 yıl önce milletimize ‘verin yetkiyi, görün etkiyi’ diyenler, ülkemizi uçurumdan aşağı yuvarladı. Şimdi sıkılmadan hala milletten sabır istiyorlar. Millet size 20 yıl sabretti de ne oldu? Millette artık sabredecek hal kalmadı. Getirin sandığı, milletin terazisinden kaçmayın.”

En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları