DOLAR 32,2314 0.14%
EURO 34,8493 -0.04%
ALTIN 2.415,220,24
BITCOIN 2184463-2.20978%
İstanbul
18°

KAPALI

13:06

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

CHP’li Deniz Yavuzyılmaz: “Teleferik ile ilgili bakımlar Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış şirket tarafından yapılmıştır.”

CHP’li Deniz Yavuzyılmaz: “Teleferik ile ilgili bakımlar Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış şirket tarafından yapılmıştır.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, kurtarma çalışmalarının gerçekleştirildiği bölgede yaptığı açıklamada, teleferik ile ilgili bakım-onarım işlemlerinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanmış ve sertifikalandırılmış uzman şirket tarafından yapıldığını bildirdi.

ABONE OL
Nisan 13, 2024 14:14
CHP’li Deniz Yavuzyılmaz: “Teleferik ile ilgili bakımlar Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış şirket tarafından yapılmıştır.”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, kurtarma çalışmalarının gerçekleştirildiği bölgede yaptığı açıklamada, teleferik ile ilgili bakım-onarım işlemlerinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanmış ve sertifikalandırılmış uzman şirket tarafından yapıldığını bildirdi. Yavuzyılmaz, “Son yaptırdığı yıllık bakım 19 Şubat-4 Mart 2024 tarihleri arasındadır. Bu bakım sözleşmesi ve sonuç raporlarıyla birlikte tarafımızca incelenmiş, bakım esnasında tespit edilen eksiklikler giderilmiş ve neticesinde bakım raporu da devreye girmiştir. Aynı zamanda da yine haftalık ve aylık bakımlarda yapılmıştır.” dedi.

Antalya’daki teleferik kazasıyla ilgili bölgeye giden 10 kişilik CHP heyetinde yer alan Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile birlikte kurtarma çalışmalarının sürdüğü bölgede, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“HAFTALIK VE AYLIK BAKIMLAR YAPILMIŞTIR”

Deniz Yavuzyılmaz şöyle konuştu:

“Antalya Büyükşehir Belediyesi söz konusu acı olayın yaşandığı teleferik sistemiyle ilgili olarak hem yıllık bakımlarını hem aylık bakımlarını aynı zamanda da haftalık bakımlarını yapmak üzere akredite olmuş, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış ve sertifikalandırılmış bir uzman şirkete bakım onarımlarını yaptırmıştır. Son yaptırdığı yıllık bakım 19 Şubat-4 Mart 2024 tarihleri arasındadır. Bu bakım sözleşmesi ve sonuç raporlarıyla birlikte tarafımızca incelenmiş, bakım esnasında tespit edilen eksiklikler giderilmiş ve neticesinde bakım raporu da devreye girmiştir. Aynı zamanda da yine haftalık ve aylık bakımlar da yapılmıştır. Nisan ayının bakım raporuysa zaten şuanda bakımları aynı zamanda sürmekteydi, kontrolleri yine bu uzman bakım onarım şirketi tarafından yapılmaktaydı. Bu şirket 2017 yılında faaliyete geçen bu teleferik sisteminin bakım onarımlarını da yapan, 2018 yılı itibarıyla da yine ihalesi yapılıp, sözleşmesi imzalanmış olan şirketle aynıdır. Dolayısıyla da bakımların tümünün Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ANET A.Ş. tarafından yaptırıldığı açık ve net şekilde görülmektedir. Konuyla ilgili hukuki süreç devam edecek. Bu esnada da yine sözleşmeler ekleri ve raporlar sonuçlarıyla birlikte idari tahkikat yapan yetkililerle de paylaşılacaktır. Şu ana kadar da paylaşılmıştır.”

“İNCELEMELER HUKUKİ VE ADLİ YÖNÜYLE DEVAM EDECEK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de şu açıklamayı yaptı:

“Havadan ve karadan olmak üzere 8 kabinde yaklaşık 42 vatandaşımız kurtarılmak üzere. Onlara da en hızlı bir şekilde yardımlarımız iletiliyor. Dün itibarıyla öncelikle Genel Başkanımız geçmiş olsun dileklerini iletti. Grup Başkanvekilimiz, genel başkan yardımcılarımız ve milletvekillerimizle beraber burada tüm belediye başkanlarımızla, tüm kurum ve kuruluşlarımızla, Valiliğimiz ve Büyükşehir Koordinasyon Kriz merkezinde, AFAD Başkanı dahil olmak üzere çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. İnşallah kısa zamanda 42 vatandaşımızı kurtarırız.

Bu konuyla ilgili Antalya Büyükşehir Belediyesinin 2017 yılında işletmeye açtığı bir yer teleferik. Bizden önceki dönem. Ben 2019 yılında göreve geldim. Ve aynı firmayla, aynı belediyemizin şirketiyle devam ediyoruz. Yıllık ağır bakım dediğimiz baştan sona bakımların yapıldığı 2017’den beri de bu şekilde yapılmış. Ayrıca aylık ve haftalık bakım da yapılmaktayken bu defa böylesi bir kaza meydana geldi. Yılbaşı itibarıyla yapılmıştı. Bizde 5 Mart itibarıyla sezonu açmıştık. Bu anlamda çalışmalar, incelemeler hukuki ve adli yönüyle devam edecektir. Bizim burada amacımız 42 vatandaşımızın da bir an önce kurtulmasıdır.”

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 1 Yıldız: 5]

En az 10 karakter gerekli