DOLAR 32,6019 0.38%
EURO 34,7817 0.1%
ALTIN 2.496,360,50
BITCOIN 20252132.10947%
İstanbul
12°

HAFİF YAĞMUR

13:08

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’tan akaryakıta rekor zamma tepki

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’tan akaryakıta rekor zamma tepki

ABONE OL
Temmuz 16, 2023 13:00
CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’tan akaryakıta rekor zamma tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, akaryakıtta yapılan rekor ÖTV artışını eleştirdi. Öztunç, “15 Temmuz artık FETÖ darbe girişiminin yıldönümü olarak anılmayacak aynı zamanda cumhuriyet tarihinde akaryakıta yapılacak zammın da en büyük yıldönümü olarak anılacak. Böyle bir zam olur mu nasıl vicdanınız var sizin! Akaryakıta bu kadar zam demek iğneden ipliğe her şeye zam gelecek anlamına geliyor. Hiç mi vicdanınız sızlamıyor? Bu zam AKP’nin ‘Türkiye Yüzyılı’nın göstergesi. Türkiye Yüzyılı dedikleri meğer zam yüzyılıymış” dedi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, akaryakıta gelen zamları eleştirerek iktidarı yüklendi. Öztunç bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“15 Temmuz artık FETÖ darbe girişiminin yıldönümü olarak anılmayacak aynı zamanda cumhuriyet tarihinde akaryakıta yapılacak zammın da en büyük yıldönümü olarak anılacak. Böyle bir zam olur mu nasıl vicdanınız var sizin! Akaryakıta bu kadar zam demek iğneden ipliğe her şeye zam gelecek anlamına geliyor. Hiç mi vicdanınız sızlamıyor? Kaşıkla verdiniz kepçeyle geri alıyorsunuz. Size göre hava hoş. Sen sarayında yaşıyorsun. Akaryakıta para ödemiyorsun. Benzine, mazota, doğalgaza para ödemiyorsun. Çaya, kahveye, yemeğe hiçbir şeye para ödemiyorsun. Peki bu garip vatandaş ne yapacak? Bu zam AKP’nin ‘Türkiye Yüzyılı’nın göstergesi. Türkiye Yüzyılı dedikleri meğer zam yüzyılıymış. Seçimlerden önce her şey çok güzel olacak. Ekonomi uçacak diyorsunuz. Hayat pahalılığı bitti.”

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli