DOLAR 28,9444 0.09%
EURO 31,2777 0.42%
ALTIN 1.889,960,34
BITCOIN 1253496-1,59%
İstanbul
11°

HAFİF YAĞMUR

17:43

AKŞAM'A KALAN SÜRE

kamera sistemleri fiyatları
Güneş enerji sistemleri, solar enerji, toptan güneş enerji sistemleri, toptan güvenlik kamera
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Can Atalay’ı cezaevinde ziyaret etti

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Can Atalay’ı cezaevinde ziyaret etti

ABONE OL
Ekim 26, 2023 16:45
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Can Atalay’ı cezaevinde ziyaret etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Anayasa Mahkemesi’nin “hak ihlali” kararının ardından Hatay Milletvekili Can Atalay ile Osman Kavala ve Tayfun Kahraman’ı, cezaevinde ziyaret etti. Atalay’ın Hatay’a özel bir mesajı olduğunu belirten Berberoğlu, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada; “Cumhuriyet Bayramı’nı, Cumhuriyet’in 100. yılını Hatay’da kutlamayı çok isterim’ diyor Can Atalay. Tabi eğer bu yaralı adalet sistemi izin verirse” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararının ardından Hatay Milletvekili Can Atalay ile Osman Kavala ve Tayfun Kahraman’ı, İstanbul Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde ziyaret etti. Berberoğlu, ziyareti sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Anayasa Mahkemesi’nin dün hakkında hak ihlali kararı verdiği Hatay Milletvekili Can Atalay; Gezi hükümlüleri Tayfun Kahraman ve Osman Kavala’yı bugün Silivri Cezaevi’nde ziyaret ettim. Üçünün de morali yerinde sağlıkları gayet iyi.

Özellikle Can Atalay, hakkındaki hukuki süreci dikkatle, merakla ve sabırsızlıkla izliyor. Bir de Hatay’a özel bir mesajı var: ‘Cumhuriyet Bayramı’nı, Cumhuriyet’in 100. yılını Hatay’da kutlamayı çok isterim’ diyor Can Atalay. Tabi eğer bu yaralı adalet sistemi izin verirse.

Aslında birinci derece mahkemenin Anayasa Mahkemesi’nin kararı adından yapacağı belli. Can Atalay’ın infazını durduracak, yeniden yargılamak için hükmü kaldıracak ve Meclis’e fezlekesini yollayacak.

Bunun dışındaki her türlü girişim, hukuki rezaletin daha da fazla teyidi anlamına gelir. Osman Kavala, Tayfun Kahraman; ve Bakırköy Cezaevi’nde çile çeken Çiğdem Mater ve Mine Özerden de muhtemel bu karardan dolayı umutlandılar. Anayasa Mahkemesi’nin; uğradıkları haksızlığı, hukuksuzluğu giderecek yönünde bir adım atması yönündeki umutları yeşerdi diyebiliriz.”

En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları