DOLAR 28,9624 0.13%
EURO 31,2695 -0.02%
ALTIN 1.892,260,31
BITCOIN 1259979-0,96%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

kamera sistemleri fiyatları
Güneş enerji sistemleri, solar enerji, toptan güneş enerji sistemleri, toptan güvenlik kamera
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’nin 3. Genel Başkanı, eski Başbakan Bülent Ecevit’i mezarı başında andı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’nin 3. Genel Başkanı, eski Başbakan Bülent Ecevit’i mezarı başında andı

ABONE OL
Kasım 5, 2023 15:48
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’nin 3. Genel Başkanı, eski Başbakan Bülent Ecevit’i mezarı başında andı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’nin 3. Genel Başkanı, eski Başbakan Bülent Ecevit’i 17. ölüm yıl dönümünde mezarı başında andı. Özel, “Dün kurultayımızı gerçekleştirdik. İktidara hasret 44. yılın sonunda Bülent Ecevit ve arkadaşlarının yaptığı gibi kadrolarından güç alan, kadrolarına güç veren, örgütünden güç alan, örgütüne güç veren ve Atatürk’ün partisini iktidar yapma noktasında Bülent Ecevit’i örnek alan yürüyüşümüz, dün genel başkanlık seçiminde delegelerimizin takdiriyle sonuçlandı. Ona ve partimize layık olmaya çalışacağız” dedi.

CHP’nin 3. Genel Başkanı, eski Başbakan Bülent Ecevit, 17. ölüm yıl dönümünde Ankara Devlet Mezarlığı’nda anılıyor. CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda dün CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, CHP’nin 3. Genel Başkanı Bülent Ecevit’i mezarı başında bugün andı. Özel’e; CHP İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen, CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan ve CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol eşlik etti. Özel, Ecevit’in mezarını ziyaretinin ardından, CHP’nin 4. Genel Başkanı Deniz Baykal’ın mezarını da ziyaret etti.

Özel, şunları söyledi:

“CHP’NİN EN BÜYÜK BAŞARILARINA İMZA ATAN, MUHTEŞEM BİR DEVLET ADAMININ HUZURUNDAYIZ”

“CHP’nin 3. Genel Başkanı, Başbakanımız Bülent Ecevit, bugün Cumhuriyet’in birinci yüzyılının 3. Genel Başkanı olarak 1972 yılında CHP’yi dünyada esen sol rüzgarlar, güçlenen işçi hareketinin Türkiye’de yaptığı siyasi kümelenmeyi en doğru şekilde tahlil edip okuyarak, CHP için yeni bir vizyon koyan, 1970’lerde yapılan ikisi yerel ikisi genel seçimden partimizi birinci parti olarak çıkarma başarısını gösteren, çok partili dönemde şüphesiz CHP’nin en büyük başarılarına imza atan, üstlendiği Başbakanlık görevi sırasında Kıbrıs’taki mezalime son veren, Kıbrıs’a yapılan askeri harekâta ‘barış harekâtı’ adını veren, ‘Biz sadece Türklere değil Rumlara da barış getirmeye gidiyoruz’ diyen ve o karardan sonra hem Kıbrıs’taki Türk vatandaşların katledilmesini durduran, bağımsız bir KKTC’nin kurulmasının yolunu açan, bütün bu yaşananlara rağmen Rum halkıyla ve Yunanistan ile ilişkiler noktasında son derece diplomatik bir çerçeveyi yeniden sağlayabilmiş muhteşem bir devlet adamının huzurundayız.

“ONA VE PARTİMİZE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Dün kurultayımızı gerçekleştirdik. Kurultayımızda defalarca ifade ettiğimiz gibi onun bu büyük başarısının 50-51. yıl dönümünde ve iktidara hasret 44. yılın sonunda Bülent Ecevit ve arkadaşlarının yaptığı gibi kadrolarından güç alan, kadrolarına güç veren, örgütünden güç alan, örgütüne güç veren ve Atatürk’ün partisini iktidar yapma noktasında Bülent Ecevit’i örnek alan yürüyüşümüz, dün genel başkanlık seçiminde delegelerimizin takdiriyle sonuçlandı. Biz burada 81 il başkanımız ile birlikte, genel başkanımızın ve başbakanımızın huzurundayız. Ona ve partimize layık olmaya çalışacağız. Onun genel başkanlığı devraldığı, Lozan kahramanı, garp cephesi kumandanı İsmet Paşa’yı, İsmet Paşa’nın ölümünden sonra yerine geldiği Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, hem Kurtuluş Savaşı’na hem de Türkiye Cumhuriyeti’ne katkı yapan tüm devlet adamlarını, tüm genel başkanlarımızı minnetle anıyoruz. Bugün burada sayın genel başkanımızın huzurunda saygıyla bulunuyoruz. Ona layık olmaya çalışacağız.”

En az 10 karakter gerekli
Kamera Sistemleri Fiyatları