DOLAR 32,2018 0.06%
EURO 35,0204 0%
ALTIN 2.499,62-0,41
BITCOIN 22959006.83074%
İstanbul
21°

PARÇALI BULUTLU

13:06

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Cevdet Yılmaz ve Mehmet Şimşek, Katar Emiri’yle görüştü

Cevdet Yılmaz ve Mehmet Şimşek, Katar Emiri’yle görüştü

ABONE OL
Temmuz 9, 2023 19:40
Cevdet Yılmaz ve Mehmet Şimşek, Katar Emiri’yle görüştü
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani ile görüştü. Yılmaz, “Bugün gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde ele aldığımız yeni projelerin yanı sıra, özellikle savunma sanayii ve enerji alanlarında iş birliğimizi derinleştirmeyi hedefliyoruz. İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve ortak çıkarlarımızın güçlendirilmesi adına atılan adımlar, gelecekte daha da olumlu sonuçlar doğuracaktır. Katar ile Türkiye arasındaki stratejik iş birliği, bölgesel istikrar ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlamaya devam edecek” dedi.

Cevdet Yılmaz ve Mehmet Şimşek, bugün Katar’da, Emir Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani ile görüştü. Yılmaz, sosyal medya hesabında görüşmeye ilişkin fotoğraflarla birlikle şu paylaşımı yaptı:

“Hazine ve Maliye Bakanı’mız Sayın Mehmet Şimşek ile Katar’a gerçekleştirdiğimiz çalışma ziyaretinde, Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani ile görüştük. İkili ve heyetler arası yapılan verimli görüşmelerde, iki ülke ilişkileri ve ekonomik iş birliği imkanlarını ele aldık.

Diplomatik ilişkilerimizin 50. yılını kutladığımız bu yıl içinde, Yüksek Stratejik Komite toplantılarının 9’unsunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Şimdiye kadar gerçekleştirilen 8 Yüksek Stratejik Komite toplantısında toplam 95 anlaşma imzaladık.

SAVUNMA SANAYİİ VE ENERJİ ALANLARINDA İŞ BİRLİĞİMİZİ DERİNLEŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Bugün gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde ele aldığımız yeni projelerin yanı sıra, özellikle savunma sanayii ve enerji alanlarında iş birliğimizi derinleştirmeyi hedefliyoruz. İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve ortak çıkarlarımızın güçlendirilmesi adına atılan adımlar, gelecekte daha da olumlu sonuçlar doğuracaktır.

“KATAR İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ STRATEJİK İŞ BİRLİĞİ, BÖLGESEL İSTİKRAR VE EKONOMİK KALKINMAYA KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEK”

Katar ile Türkiye arasındaki stratejik iş birliği, bölgesel istikrar ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlamaya devam edecek. İki ülke arasındaki dostluk ve iş birliği, tüm alanlardaki ilişkilerimizin daha da ilerlemesini sağlayacaktır. Misafirperverlikleri için başta Emir Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani olmak üzere Katar devleti yetkililerine şükranlarımı sunuyorum.”

DAHA ÖNCE DE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ’Nİ ZİYARET ETMİŞLERDİ

Cevdet Yılmaz ve Mehmet Şimşek, 22 Haziran’da da Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret etmiş, Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan ile görüşmüşlerdi. Yılmaz, görüşmeye ilişkin, “İkili ve heyetler arası yapılan verimli görüşmelerde, iki ülke ilişkileri ve ekonomik iş birliği imkanlarını ele aldık” açıklamasını yapmıştı.

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli