DOLAR 32,5018 0.26%
EURO 34,5880 0.25%
ALTIN 2.481,81-0,04
BITCOIN 2025266-5.4903%
İstanbul
22°

AÇIK

19:52

AKŞAMA KALAN SÜRE

Artvinli vatandaş: “Allah sonumuzu hayır etsin ne diyelim. Ben de dahil olmak üzere oy verirken düşünecektik.”

Artvinli vatandaş: “Allah sonumuzu hayır etsin ne diyelim. Ben de dahil olmak üzere oy verirken düşünecektik.”

ABONE OL
Temmuz 21, 2023 13:41
Artvinli vatandaş: “Allah sonumuzu hayır etsin ne diyelim. Ben de dahil olmak üzere oy verirken düşünecektik.”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

Artvin’de, akaryakıta gelen zam, toplu taşımacılık yapan şoför esnafını da etkilerken akaryakıt almak için gelen vatandaşın da tepkisine neden oldu. Akaryakıt istasyonuna gelen Selçuk Özdemir, “Çok iyi durumda değiliz ve nereye de gittiğimiz belli değil ya, Allah sonumuzu hayır etsin ne diyelim. Kazancımızı karşılıyorum diyemiyorum ve ben de dahil olmak üzere oy verirken düşünecektik ama yapacak bir şey yok başa gelen çekilir diyelim. Seçime bir hafta kala 19 lira olan mazot bir buçuk ay sonra 30 lira oluyor ve çekiyoruz ceremesini” dedi.

Artvin’de vatandaşlar artan benzin ve mazot fiyatlarına tepki gösterdi. Minibüs şoförlüğü yapan Abdülkadir Alkan, “25 yaşındayım ve 2 yıldır bu işi yapıyorum ve bu son gelen zamlardan dolayı bayağı etkilendik ve şu an zararına çalışıyoruz ve gerçekten de esnaf olarak zor durumdayız. Ortalama 500 lira yakarken şimdi ise 900-1000 lira yakmaya başladık” dedi.

Yakıt almaya gelen vatandaşlar ve akaryakıt istasyon işletmecisi şunları söyledi:

“ALLAH AŞKINA BİZİM SUÇUMUZ NE BU KADAR PAHALI YAKIT OLMAZ.”

Emekli vatandaş Sami Özçelik: “Yakıt alacağım ve el insaf diyorum yani el insaf. Bu kadar pahalı yakıt olmaz yani bakın 100 liraya 3 litre alamıyoruz yakıt, yanıyor her taraf yanıyor, cebimiz yanıyor, kalbimiz yanıyor ya Allah aşkına bizim suçumuz nedir ve en çok vergi veren biziz yani bu böyle giderse araçları çıkaramayacağız ve bilmiyorum nereye gideceğiz bilmiyorum.”

Dolmuş şoförü Abdülkadir Alkan: “25 yaşındayım ve 2 yıldır bu işi yapıyorum ve bu son gelen zamlardan dolayı bayağı etkilendik ve şu an zararına çalışıyoruz ve gerçekten de esnaf olarak zor durumdayız. Ortalama 500 lira yakarken şimdi ise 900-1000 lira yakmaya başladık. Beş sefer atıyoruz ve yakıtta yüzde yüz fark attı ve zam talebimiz var ve olması gerekiyor en kısa sürede yoksa kontak kapatacak durumdayız”

Dolmuştaki yolcu vatandaş: “Ortalığı mahvettiler ve artık ekmek alamayacak kişiler nasıl oy verdiklerini düşünsünler ve çok iyi oluyor bu millete ve çok güzel oldu.”

“KÖPRÜYE VARMADAN SON ÇIKIŞ OLAN KÖPRÜYE GİRDİK”

Akaryakıt işletmecisi Yücel Kurt: “Zamlardan dolayı işlerde yüzde 20 dolayında bir düşüş oldu ve tabii ki de vatandaşın alım gücü düştü hepimize Allah kolaylık versin. Vergiler arttı ve daha da artacak çünkü artık yamalı bohça olduk. Bir yeri kapatıyoruz ve diğer bir taraf patlak veriyor ve sonuç itibariyle vatandaşa olumsuz olarak yansıyor. Vergilerin de artık neyin ne kadar olduğu da belirsiz, sabahtan kalkıyorlar sanki akaryakıta zam yaparak kapatacaklarmış gibi zam yapıyorlar. Bütçe açığı da her geçen gün artıyor bu şekilde ve artık başka kaynakların bulunması gerekiyor yoksa da bu durumda işsizlik gittikçe artıyor ve biraz önce dediğim gibi başka kaynaklar bulunması lazım. İnsanların çalışması lazım ve krizden nasıl çıkarız evet çalışarak çıkarız ki insanları boş yatırılarak çıkmazsınız. Böyle bir sarmala girdik biz ülke olarak ve inşallah düzeliriz ama köprüye varmadan son çıkış olan köprüye girdik diye düşünüyorum ve Allah hepimize kolaylık versin.”

“BEN DE DAHİL OLMAK ÜZERE OY VERİRKEN DÜŞÜNECEKTİK AMA YAPACAK BİR ŞEY YOK BAŞA GELEN ÇEKİLİR”

Selçuk Özdemir: “Artvinliyim, akaryakıt zamları malum belimizi büktü ve bükmeye de devam ediyor. Çok iyi durumda değiliz ve nereye de gittiğimiz belli değil ya Allah sonumuzu hayır etsin ne diyelim. Vallahi depoyu doldurmak nasip olmadı ama 2020’de 450 liraya dolduruyordum 75 litre vallahi siz hesap edin artık. Artık hatırlamıyorum en son depoyu doldurduğumu ama yarıdan aşağı da doldurmuyorum. Kazancımız karşılıyor diyemiyorum ve ben de dahil olmak üzere oy verirken düşünecektik ama yapacak bir şey yok başa gelen çekilir diyelim. Seçime bir hafta kala 19 lira olan mazot bir buçuk ay sonra 30 lira oluyor ve çekiyoruz ceremesini.”

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli