DOLAR 32,4924 0.24%
EURO 34,5947 0.27%
ALTIN 2.477,23-0,22
BITCOIN 2037434-3.938%
İstanbul
22°

AÇIK

19:52

AKŞAMA KALAN SÜRE

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş İcraatları !

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş İcraatları !

Ankara Büyükşehir belediye başkanı Mansur Yavaş göreve geldikten itibaren yaptığı icraatlar nelerdir ve Ankara halkının Mansur Yavaş sevgisi nerden geliyor sorularının cevabı ve Mansur Yavaş İcraatları sizler için birleştirdik !

ABONE OL
Nisan 10, 2022 17:49
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş İcraatları !
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

1: Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6521 öğrencinin YKS ücretini ödedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentte sosyal yardım alan ailelerin ve pandemi nedeniyle kapanan sektör çalışanlarının çocuklarının Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ücretlerini ödedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal yardım alan ailelerin Başkent Kart’larına her ay düzenli olarak 1 kilo et bedeli karşılığı 100 TL destek yatırılacağını duyurdu. Vatandaşa SMS göndererek duyuruyu yapan Mansur Yavaş, “Alışverişlerinizi mahallenizdeki kasaplardan ya da marketlerden yarından itibaren yapabilirsiniz. Hepinize afiyet olsun, sağlıklı günler dilerim” dedi.

3: Mansur Yavaş’tan Çiftçilere Mazot desteği

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankaralı yerli üretici üretmeye devam etsin diye Türkiye’nin yerelde en kapsamlı mazot desteğine başladık. 17.702 çiftçimizin Başkent Kartına 34.746.700 TL mazot desteği yatırdık” duyurusunu paylaştı.

4: Mansur Yavaş, 240 bin aileye et yardımı başlattıklarını duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımlardan faydalanan 240 bin 792 aileye et ve et ürünleri alabilmeleri için mali destek vermeye başladı. Yavaş, destek uygulamasının başladığını, “Hiç kimse yatağa aç girmesin, tüm çocuklarımız hak ettikleri gibi sağlıklı beslenebilsin” diyerek duyurdu.

5: Mansur Yavaş duyurdu: Hane başı 500’er TL’lik ödemeyi bugün tamamlıyoruz

Türkiye’de ilk olarak hanelere doğalgaz desteği başlatan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Doğalgaz desteğimizin hane başı 500’er TL’lik ikinci ödemesini bugün tamamlıyoruz. Ailelerimiz yarından itibaren yakıt harcamasında bulunabilirler” duyurusunda bulundu.

6: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan esnafa üçüncü kez nakit desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), salgın nedeniyle işyeri kapanan ya da gelir elde edemeyen esnafa ve 16 binden fazla vatandaşa üçüncü kez 500 TL nakit para desteği verileceğini duyurdu. ABB, esnaf ile çalışanların hesaplarına 150 TL ekmek desteğinin de ek olarak yatırılacağını açıkladı. ABB, başvuran esnaf ve çalışanlara geçen iki ayda iki kere maddi yardımda bulunmuştu.

7: Mansur Yavaş’tan müzisyenlere destek

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Başkentimizi Mutluluk Sahneleri ile dolduruyoruz. İlk hafta 7 park ve 68 sanatçı ile başlayıp devamında artıracağımız haftalık mutluluk programlarımıza başlıyoruz. Sahneler bestesiz, müzisyenlerimiz desteksiz, Ankara sanatsız kalmayacak” diyen Yavaş ayrıca müzisyenlere 500 lira nakdi yardım ödemelerinin de bu hafta içinde tamamlanacağını belirtti  ve ödemeler yapıldı.

8: Ankara’da toplu taşımada indirim kararı! Mansur Yavaş duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Sabah trafiğini rahatlatmak ve Ankaralının bütçesine katkı sağlamak için sabah 06.00-06.45 saatleri arasında tam biniş ücretinin 4.5 TL’ye indirilmesini UKOME toplantısında gündeme getireceğiz” dedi.

9 : Mansur Yavaş’tan çiftçilere fidan desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, yüzde 75’i hibe, yüzde 25’i ise çiftçi katkı paylı olmak üzere yaklaşık 8 milyon sebze fidesinin (domates ve biber) dağıtımını bitirdi.

10:  Yol Mu Yapmalı?

Göreve başladıktan sonra 2,5 yıl içerisinde 11 tane köprülü kavşak yapmıştır ve yetmediğini 7 adet daha yapmak istediğini belirtmiştir. Yapılan bu yol çalışmalarında bağlantı yolları, bulvarlar, genişletme çalışmaları ve alternatif bulvarlar projeleri ile toplamda 3.500.000 Ton asfalt dökülmesini planlamıştır.

11: Metro Mu Yapmalı ?
Ankara’da daha önce projesi bile olmayan hatta adından dahi bahsedilmeyen Metro’nun projesi çizilmeye başlandı ve aynı zamanda planlamaya göre de 1 yıl içerisinde kullanıma hazır hale gelecektir. Metro için talep ettikleri kredi imza aşamasında beklemektedir. Metro Mamak Metrosu olarak isimlendirilecektir.

12: Alt Yapı Çalışması Mı Yapmalı?

Ankara’da belediye başkanlığında görevinde kalıp nasıl olsa adından hiç söz edilmeyen bir çalışma olacağını düşünerek en ufak bir faaliyette bulunulmamıştır. Mamak’ta komple bir yenilenme söz konusu oluyor. Tüm alt yapı yenilenirken aynı zamanda köyleri de unutmayıp açıkta lağım kanalı bırakmadan hepsini kapalı sistem yapıyor. Aynı zamanda sayısı 100’ü aşkın da depo yapılmaktadır.

13: Yağmur Suyu İle Atık Suyu Ayırmak Mı?

Mansur yavaş gerçekten hizmet vermek için nasıl bir çalışma yapacağı konusunda deyim yerindeyse tam bir Cesur Yürek denebilir. Yağmur suyu ile atık suyu ayıran bu projesi hem çok sıra dışı hem de halkın sağlığını ne kadar önemsediğini gösteriyor. Asbestli kanserojen borular yerine kanser riski taşımayan borular 220 km boyunca takılıyor ve aynı zamanda içme suyu ile atık su ayrılmış oluyor. 150 km kadar alanı daha önümüzdeki yıl değiştirmeyi planlamaktadır.

14: Tarihi Mi Öne Çıkarması Gerekiyor?
Yaptığı restorasyon çalışmaları ile gönüllerde yine yerini alan Mansur Yavaş Ankara Kalesinde İç kale 1.etap restorasyon çalışmalarını tamamlamakla kalmayıp aynı zamanda 2. Etap için de çalışma yapmaya başlandı. Unutulmuş Roma Tiyatrosu halka ve turistlere sunulmuş olacak, Arkeopark adında projeye başlandı, tüm türbe, çeşme gibi tarihi içerikli yapılar restorasyon için zamanını beklemektedir. Hepsi için bir proje hazırlanmış durumda var.

15: Çiftçilerin Yanında Mı Olması Gerekiyor?

Mansur Yavaş çiftçileri ve tarımı da unutmayarak ÇKS’ye kayıtlı 40.000 çiftçinin nerdeyse yarısı kadar olan bir rakama ulaşan desteği ABB veriyor. Ankara’da daha önceki yönetimlerde akıllara dahi gelmemiş bu proje ile tarım için sulama boruları, sözleşmeli üreticilik ve hibe destekler de söz konusu olmaya başlandı.
Mansur Yavaş’ın yapmakta olduğu şu an resmiyette de hayata geçirdiği projeler saymakla bitmeyecektir. Oturduğu koltuğun sonuna kadar hakkını veren belediye başkanlarındandır.

16 : Mansur Yavaş’tan yoksul aileler için 100 milyon liralık destek kampanyası

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Başkent Kart projesi kapsamında 232 bin 351 aileye 100 milyon TL tutarındaki destek kampanyasını duyurdu.

17 bin 400 kişiye pandemi yardımı

“Seçimlerden önce söz verdiğimiz, sosyal yardım alan ailelerimizin desteklerden uygarca faydalanabileceği Başkent Kart projemizi hayata geçiriyoruz. Bu sayede artık Ankara’da alan el veren eli görmeyecek, bir tüccar zengin edilmeyecek, yardım ekonomisi tüm kente yayılacak ve aileler standart paketleri değil, ihtiyacı olan ürünleri serbestçe seçerek alabilecekler.

18 : Sosyal yardım alan ailelere 500 Tl Doğalgaz desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sosyal yardım alan ailelerimiz için doğal gaz desteği uygulamasını 2021 yılı kasım ayında başlattık. Kentimizdeki ihtiyaç sahibi ailelerimizin Başkent Kart’larına ikinci 500 TL yardımı, 2022 yılı ocak ayında yatırdık.

19: Ankara’da 260 bin aileye 600’er lira Ramazan yardımı

Ramazan dolayısıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılan Başkent Kart’a 500 lira yükleme yapılacak. Ayrıca et için de 100 lira ek ödeme yüklenecek.

Bir gazeteci olarak Mansur Yavaş icraatlarını tek tek saymaya çalıştık bu sadece bizim haber yaptığımız ve dile getirdiklerimiz Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanı Mansur Yavaşın İcraatları.

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli