DOLAR 32,5057 0.16%
EURO 34,7720 0.1%
ALTIN 2.492,121,23
BITCOIN 20718265.01625%
İstanbul
15°

PARÇALI AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

Altılı Masa ‘Şimdi Demokrasi Zamanı’ Tanıtım Filmi

Altılı Masa ‘Şimdi Demokrasi Zamanı’ Tanıtım Filmi

ABONE OL
Kasım 28, 2022 13:33
Altılı Masa ‘Şimdi Demokrasi Zamanı’ Tanıtım Filmi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kamera Sistemleri Fiyatları
Kamera Sistemleri Fiyatları

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi vaat eden altı siyasi parti anayasa değişikliği önerisini “Şimdi Demokrasi Zamanı” sloganıyla tanıttı. Tanıtım filminde “Biz Türkiye’yiz”, “Biz İyi Biliriz Devlet Ayrı, İktidar Ayrıdır”, “Kişileri Değil Hukuku Baş Üstünde Tutarız”, “Bir Kişinin Yanlışının Yükünü Hepimiz Çekemeyiz”, “Biz Hep Biriz Ama Asla Bir Kişi Değiliz” mesajları verildi.

Altılı Masa, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Anayasa Değişikliği Önerisi Tanıtım Toplantısı’nı bugün Ankara’da “Şimdi Demokrasi Zamanı” sloganıyla yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Serhan Yücel, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serap Yazıcı, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur Poyraz ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, anayasa taslağını açıkladı.

“BİR KİŞİNİN YANLIŞININ YÜKÜNÜ HEPİMİZ ÇEKEMEYİZ”

Anayasa değişikliği önerisi açıklamalarından önce “Şimdi Demokrasi Zamanı” sloganıyla yayınlanan tanıtım filminde “Biz Türkiye’yiz”, “Biz İyi Biliriz Devlet Ayrı, İktidar Ayrıdır”, “Kişileri Değil Hukuku Baş Üstünde Tutarız”, “Bir Kişinin Yanlışının Yükünü Hepimiz Çekemeyiz”, “Biz Hep Biriz Ama Asla Bir Kişi Değiliz” mesajları verildi.

Tanıtım filminin ardından açıklanan Altılı Masa’nın Anayasa değişiklik önerisine göre; seçim barajı yüzde 3’e düşecek; Cumhurbaşkanı, milletlerarası bir sözleşmeden gece yarısı tek başına çıkma kararı veremeyecek; Cumhurbaşkanın kanunları veto etme yetkisine son verilecek; Cumhurbaşkanları bir dönem ve 7 yıl için seçilebilecek; seçilen Cumhurbaşkanı partisiyle ilişkisini kesecek; Başbakan ve bakanlar TBMM’ye karşı sorumlu olacak; siyasi partiler hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının kapatma davası açabilmesi, TBMM’nin iznine bağlanacak.

İçerik hoşunuza gitti mi?!
[Oy: 0 Yıldız: 0]

En az 10 karakter gerekli